/  / Kia Soul z silnikiem 1.6 T-GDI

Kia Soul z silnikiem 1.6 T-GDI

null
© KIA
null

Przy okazji face-liftingu koreański crossover otrzymał turbodoładowaną jednostkę 1.6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silnik rozwija moc powyżej 200 koni.

Do tej pory 204-konna jednostka napędowa była oferowana do modeli spod znaku GT – cee'da i pro_cee'da. Soul z tym silnikiem będzie najmocniejszym, jakiego Kia kiedykolwiek miała w gamie. Według danych fabrycznych, kierowca może tu liczyć na sprint do setki w czasie 7,8 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 200 km/h.

Moment obrotowy dociera na przednie koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni o dwóch sprzęgłach (7DCT). Selector Mode – czyli przełącznik wyboru trybu jazdy, oferowany we wszystkich wersjach wyposażonych w przekładnię 7DCT – pozwala kierowcy przełączać się między ustawieniami Normal, Eco lub Sport. W każdym z trybów inaczej zestrojono charakterystykę wspomagania układu kierowniczego – od lżej działającego w trybie Eco po słabsze wspomaganie w trybie Sport.

Inaczej stylizowany
Wersja Soul 1.6 T-GDI różni się wyglądem od pozostałych odmian modelowych. To zasługa agresywniej stylizowanego zderzaka i większego wlotu powietrza do chłodnicy oraz podwójnej końcówki układu wydechowego, a także 18-calowych obręczy kół z lekkich stopów. Do tego jeszcze oznaczenie "T-GDI" na pokrywie bagażnika, czerwony pasek na przednim zderzaku i nakładki na progach.

Wnętrze także różni się od pozostałych wersji. Mamy tu bowiem kolorystykę z czarną materiałowo-skórzaną tapicerką o kontrastowym, pomarańczowym szwie, spłaszczoną u dołu kierownicę oraz pomarańczowe akcenty (np. metalowa końcówka dźwigni zmiany biegów).

Kiedy w salonach?
Kia Soul po face-liftingu oraz opisana wersja 1.6 T-GDI będą dostępne w polskiej sieci dealerskiej od pierwszego kwartału 2017. Elementem oferty pozostanie standardowo oczywiście 7-letnia gwarancja (lub do przebiegu 150 000 km).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane