/  / Kia Picanto Race we Frankfurcie

Kia Picanto Race we Frankfurcie

KIA Motors Polska|
null
© KIA
nullnullnullnullnull

W czasie międzynarodowej wystawy we Frankfurcie zadebiutuje wyczynowe Picanto Race, przygotowane specjalnie na potrzeby markowego pucharu organizowanego przez Kia Motors Polska.

Samochód, wraz z informacjami dotyczącymi przyszłorocznego sezonu, będzie prezentowany na stoisku Kia Motors podczas dni prasowych.

Picanto Race stanie zatem w towarzystwie premierowej Kia Rio 3d, zmodernizowanego Soula oraz koncepcyjnego sedana Kia GT.

Sportowa nowość KIA

Zaprezentowanie pucharowego Picanto we Frankfurcie stanowi dowód na duże zainteresowanie europejskiej centrali koncernu tym projektem, oraz wsparcie idei popularyzacji wyścigów samochodowych i bezpieczeństwa wśród młodych ludzi.

Wyścigowy serial organizowany przez KMP powróci do polskiego motorsportu w 2012 r i oprócz toru w Poznaniu odwiedzi także wyścigowe obiekty w Niemczech, Czechach na Węgrzech i Słowacji.

Puchar Kia Picanto po raz pierwszy został zorganizowany w 2006 r i był kontynuowany z poprzednią generacją modelu do 2009 r. Wraz z pojawieniem się na rynku najnowszego wcielenia Picanto w wersji trzydrzwiowej, Kia Motors Polska zdecydowała o reaktywowaniu serialu przeznaczonego przede wszystkim dla zawodników rozpoczynających swoją karierę w wyścigach samochodowych.

Nowa Kia Picanto doceniona w Niemczech

Startujące w przyszłorocznym pucharze auta będą wyposażone w silniki benzynowe 1.2 o mocy około 90 KM. Przewidziane regulaminem modyfikacje techniczne obejmą przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa (np. klatka, fotele, wielopunktowe pasy, system gaśniczy), zawieszenie, jednostkę sterującą silnika oraz układ wydechowy.

W pełni przygotowane do zawodów Picanto będzie kosztowało około 40 000 zł.

Przyszłoroczny puchar Kia Picanto zaplanowany jest na 3 lata.

Pierwsze samochody dla uczestników będą dostępne w ofercie KMP w ciągu najbliższych tygodni, a regulaminy, dokładny kalendarz i specyfikacja samochodu pojawi się wkrótce na tej stronie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane