/  / Kia kontra Hyundai

Kia kontra Hyundai

Motor, 2011.06.20|
null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Tygodnik "Motor" przygotował ciekawe porównanie pięciu modeli oferowanych na rynku przez siostrzane marki Kia i Hyundai, aby sprawdzić, która firma dysponuje gamą lepiej dostosowaną do oczekiwań polskich klientów.

W aktualnym wydaniu tygodnika "Motor" przygotowano porównanie pięciu modeli oferowanych przez siostrzane marki Kia i Hyundai, aby sprawdzić, która firma dysponuje gamą produktową lepiej dostosowaną do oczekiwań polskich klientów. Naprzeciw siebie stanęły następujące auta:
- Hyundai i10 kontra Kia Picanto (segment mini)
- Hyundai ix20 kontra Kia Venga (B-MPV)
- Hyundai i30 kontra Kia cee’d (kompakty)
- Hyundai ix35 kontra Kia Sportage (kompaktowe SUV)
- Hyundai Santa Fe kontra Kia Sorento (duże SUV)

Tylko w przypadku jednego starcia zanotowano remis (Hyundai ix20 kontra Kia Venga). W pozostałych przypadkach zwyciężała marka Kia lub Hyundai. Po podliczeniu wszystkich punktów redaktorzy tygodnika "Motor" ogłosili zwycięstwo marki Kia w stosunku 4:2. Ostateczny werdykt brzmi tak: „Gamy modelowe obu marek są bardzo porównywalne, a w niektórych przypadkach wręcz identyczne. Nieco korzystniejsza okazuje się jednak oferta Kii i to ona wygrywa porównanie”.

Obszerny artykuł prezentujący szczegółowo poszczególne modele ujęte w porównaniu (wraz z danymi technicznymi oraz informacjami dotyczącymi wyposażenia i cen) znaleźć można w aktualnym wydaniu tygodnika "Motor".

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane