/  / Kia już 6. w amerykańskim badaniu jakości

Kia już 6. w amerykańskim badaniu jakości

KIA|
null
© KIA
null

Marka Kia zajmuje aktualnie w USA wysokie, szóste miejsce w rankingu producentów samochodów na podstawie analizy jakości modeli w początkowym okresie użytkowania. Opracowanie przygotowała znana firma analityczna JD Power.

Kia Sportage oraz Cadenza zajmują pozycję lidera w swoim segmencie na podstawie badania jakości pojazdów na rynku amerykańskim w początkowym okresie eksploatacji (JD Power Initial Quality Study 2014). Doroczny raport powstał dzięki informacjom przekazanym przez ponad 86 000 użytkowników motoryzacji w USA, którzy w sumie ocenili 239 modeli pojazdów pogrupowanych w 23 segmentach rynkowych.

Badania JD Power z serii IQS mają na celu określenie stopnia satysfakcji konsumenckiej podczas pierwszych 90 dni posiadania pojazdu. Ocenie kierowcy poddawane są m.in. wrażenia z jazdy, design, praca silnika, układ przeniesienia napędu oraz różnego rodzaju mankamenty i drobne usterki, jeżeli takowe występują.

W porównaniu z rokiem ubiegłym Kia poprawiła swoją ogólną pozycję w rankingu IQS o 4 punkty i obecnie klasyfikowana jest ex-aequo na miejscu szóstym wśród 32 marek motoryzacyjnych.

Kia Sportage 2014 zajęła miejsce pierwsze ex-aequo w segmencie "Small SUV" już drugi rok z rzędu, natomiast czołowa pozycja IQS modelu Kia Cadenza w prestiżowej kategorii "Large Car" jest tym cenniejsza, że to pierwszy rok modelowy Cadenzy na rynku amerykańskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane