/  / Kia i trzy mocne karty w talii

Kia i trzy mocne karty w talii

IBRM SAMAR|
null
© KIA
null

W gamie modelowej Koreańczycy mają trzech zawodników, którzy pod względem wolumenu sprzedaży zdecydowanie wyróżniają się na tle całej stawki. A pierwsze skrzypce gra nie kto inny jak Sportage.

Według danych IBRM SAMAR, od początku bieżącego roku Kia zarejestrowała na polskim rynku łącznie prawie 8 800 nowych samochodów osobowych (+14,3%). Uzyskany wynik przekłada się na pozycję #6 w rankingu czołowych sprzedawców motoryzacji nad Wisłą.

Zdecydowanie najwięcej polskich klientów Kii wyjeżdża z salonu za kierownicą modelu Sportage. Ten kompaktowy SUV na koniec maja mógł pochwalić się wynikiem na poziomie blisko 2 900 egzemplarzy. To lepiej niż przed rokiem o przeszło 31%. Drugie skrzypce gra tymczasem Kia cee'd – ten akurat zawodnik przekroczył już pułap 2 000 rejestracji (+2,7%).

Kolejnym mocnym punktem w ofercie koreańskiej marki jest natomiast Rio. Uzyskało ono rezultat powyżej 1 400 egzemplarzy – choć trzeba dodać, że to lekki regres wobec statystyk za analogiczny okres A.D. 2015 (-2,4%).

Sorento z dużym wzrostem
Tak wygląda aktualnie pierwsza trójka czołowych modeli Kia Motors na polskim rynku. Pozostałym graczom nie udało się w omawianym okresie dobić nawet do poziomu 1 000 rejestracji. Choć warto jednocześnie zauważyć, że w bardzo szybkim tempie zyskują notowania takich modeli jak Optima (+166%) oraz Sorento (+119%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane