/  / Kia cee'd najbezpieczniejszy według szwedzkiego Folksam

Kia cee'd najbezpieczniejszy według szwedzkiego Folksam

KIA|
null
© KIA
null

Zgodnie z opublikowanym ostatnio rankingiem szwedzkiej agencji ubezpieczeniowej Folksam, Kia cee'd pierwszej generacji (oferowana na rynkach europejskich w latach 2009-2012) jest w kategoriach ogólnych najbezpieczniejszym pojazdem w klasie.

W swoim raporcie pod nazwą "Jak bezpieczny jest Twój samochód” agencja Folksam określiła samochód Kia cee'd pierwszej generacji jako ogólnie najbezpieczniejszy pojazd segmentu B i C.

Folksam ocenia, iż pod względem bezpieczeństwa zderzeniowego Kia cee'd przewyższa o 38% średnią dla samochodów tej klasy wciąż znajdujących się w eksploatacji.

Publikowany w okresach dwuletnich raport agencji Folksam zawiera dane dotyczące rzeczywistych wypadków drogowych na obszarze Szwecji oraz wyniki testów zderzeniowych według organizacji Euro NCAP, którym poddawane są praktycznie wszystkie samochody oferowane w Europie.

Wnioski z raportu Folksam 2013 oparte są na informacjach odnoszących się do około 158 000 wypadków drogowych w latach 1994-2013, kiedy to obrażenia odniosło 38 000 osób. I to właśnie stanowi podstawę dla ogólnej oceny bezpieczeństwa samochodów w poszczególnych klasach i segmentach rynkowych.

Oprócz wyników testowych Euro NCAP raport Folksam uwzględnia dane dotyczące ochrony kręgosłupa szyjnego, działania systemów kontroli trakcji oraz samoczynnej inicjacji hamowania w sytuacjach awaryjnych, jako trzech głównych elementów przyjętych za najważniejsze dla ograniczenia obrażeń odnoszonych przez pasażerów samochodu w wypadkach drogowych.

W gronie innych pojazdów marki Kia zakwalifikowanych jako Safest Choice raportu 2013 Folksam (tj. spełniających określone przez tą agencję wymogi bezpieczeństwa), znalazły się także samochody Kia Rio, Soul, Sportage i Sorento, stanowiąc kolejny dowód zaangażowania marki Kia w produkcję samochodów o coraz wyższym stopniu bezpieczeństwa dla każdej z grup nabywców indywidualnych i flotowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane