/  / Kia atakuje segment B – Nowe Rio i mały SUV

Kia atakuje segment B – Nowe Rio i mały SUV

null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Koreańska marka nowościami sypie jak z rękawa. Nie tak dawno przecież na rynek weszła Kia Sportage IV, do niej dołącza hrybydrowe Niro, a już niebawem można będzie kupić i nowe Rio oraz miejskiego SUV-a.


Pod względem liczby lansowanych nowości rok 2016 miał być dla Kia Motors pracowity. I rzeczywiście takim się okazał. Do sprzedaży na rynku europejskim najpierw wszedł Sportage nowej generacji – a to najchętniej kupowana pozycja w całej gamie producenta. Potem do oferty dołączyła Optima kombi, która chce zwiększyć swoje szanse w nadal bardzo liczącej się na Starym Kontynencie klasie aut średniej wielkości.

A teraz koreańska marka lansuje unowocześnionego Carensa oraz Niro – czyli samochód skrywający hybrydową technologię napędową w "ubranku" crossovera.

Poruszenie w segmencie B
Podczas trwającego salonu w Paryżu szeroka publiczność ma natomiast okazję poznać czwarte wcielenie Kii Rio. Zmiany w stylistyce nie są rewolucyjne, a raczej – ewolucyjne. W oczu rzuca się m.in. zmieniony układ reflektorów, modyfikacje atrapy chłodnicy oraz sama sylwetka nadwozia, która sprawia wrażenie lepiej wyważonej. To zasługa zabiegów w postaci wydłużenia maski silnika i zwisu przedniego, zwiększenia rozstawu osi do 2580 mm, wysmuklenia i wyprostowania słupka "C", a także skrócenia zwisu tylnego.Wystrój wnętrza Rio zmodernizowano w zakresie wzornictwa i ergonomii użytkowania. Deska rozdzielcza odchylona jest ku kierowcy. Jej centrum zajmuje nowy system informacyjno-rozrywkowy z interfejsem HMI i ekranem dotykowym o przekątnej 5 lub 7" do obsługi audio, nawigacji i łączności ze światem. Dzięki takiemu rozwiązaniu panel centralny można było odchudzić z przycisków.

Rio numer cztery trafić ma na rynek w pierwszym kwartale 2017 – jako konkurent m.in. dla Skody Fabii, Renault Clio czy Opla Corsy. Ale to nie koniec koreańskich nowości. Jak udało się nam bowiem dowiedzieć, w roku przyszłym odbędzie się ponadto premiera nowego modelu typu SUV/crossover w klasie aut miejskich (segment Rio).

Sprzedaż tego właśnie auta Kii ruszyć ma według wiarygodnych źródeł w czwartym kwartale 2017.

AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane