/  / Kawalkada Ferrari przejechała przez Polskę

Kawalkada Ferrari przejechała przez Polskę

Ferrari|
null
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Ferrari Corsa Baltica – doroczna kawalkada Ferrari przez Polskę w tym roku obejmowała również rajd na wzór Mille Miglia i prezentację Ferrari GTC4 Lusso

Importer marki Ferrari z siedzibą w Katowicach oraz Warszawie zorganizował w dniach od 28 do 31 lipca 2016 roku pełen niespodzianek oraz atrakcji rajd Ferrari Corsa Baltica, którego trasa prowadziła z katowickiej siedziby marki do Sopotu. To już czwarta kawalkada tych supersamochodów po polskich drogach. W wydarzeniu wzięły udział modele aut, wśród których nie zabrakło samochodów z aktualnej gamy, limitowanych modeli produkowanych w krótkich seriach oraz klasyków m.in.: F12 TDF, 458 Speciale Aperta, California T HS, 488 GTB, 488 Spider, 458 Italia, 458 Spider, Dino, Daytona.

Podczas kawalkady, na mazurskich szlakach odbył się rajd wzorowany na historycznym Mille Miglia, w którym wzięło udział 28 zespołów. Była to doskonała zabawa, podczas której niektórzy zawodnicy, chcąc wygrać rajd na regularność, jechali z kalkulatorem w ręku – organizatorzy dokonywali bowiem pomiarów śródczasów przejazdu, czy jechali na tempomacie z prędkością … 60 km/h! Zwyciężyła załoga nr 4 jadąca Californią T.

Pod koniec imprezy w hotelu Sheraton w Sopocie odbyła się zamknięta prezentacja nowego Ferrari GTC4 Lusso.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane