/  / Kalkulator w telefonie policzy promile

Kalkulator w telefonie policzy promile

KP|
null
© KP
nullnull

Rozpoczyna się okres wakacyjnych podróży. To oznacza, że przez najbliższe dwa miesiące można spodziewać się wzmożonego ruchu na autostradach i drogach ekspresowych oraz w okolicach miejscowości turystycznych.

Aby urlop upłynął beztrosko i spokojnie, przed wyjazdem warto odpowiednio się przygotować, m.in. zainstalować w swoim telefonie wirtualny alkomat "Sprawdź promile".

Na wakacjach nad ciepłym morzem, w upale i po całym dniu spędzonym na plaży nic nie gasi pragnienia lepiej niż zimne piwo. Po ten trunek sięgamy w trakcie urlopu szczególnie chętnie.

Jednak po jakim czasie od spożycia alkoholu można np. wsiąść za kierownicę? Wysoki poziom promili we krwi może się przecież utrzymywać jeszcze długo po konsumpcji, a czas jego spalania to kwestia indywidualna (zależy m.in. od płci, wagi ciała, a nawet tego, czy w międzyczasie coś jedliśmy).

Czy godzinna drzemka pod parasolem pomoże pozbyć się promili z organizmu? Można to ustalić za pomocą prostej w instalacji i obsłudze aplikacji "Sprawdź promile", którą można pobrać bezpłatnie na większość modeli telefonów.

"Sprawdź promile" działa jak alkomat w telefonie: po wprowadzeniu danych takich jak płeć, wiek, waga i ilość wypitego alkoholu aplikacja poda przybliżoną ilość promili w organizmie i wyliczy orientacyjny czas, po którym można bezpiecznie usiąść za kierownicą samochodu.

Auto służbowe w czasie urlopu

Kalkulator promili można pobrać w każdej chwili zupełnie za darmo i ma on dodatkową zaletę: jest praktycznie zawsze pod ręką dzięki temu, że został zainstalowany w telefonie, z którym dzisiaj mało kto rozstaje się na dłużej.

"Aplikacja pomoże nie tylko w sytuacji, gdy wahamy się, czy możemy bez problemu popływać albo wrócić z plaży samochodem, ale również w drodze powrotnej z urlopu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że aż 78% nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policję to osoby, które usiadły za kierownicę dopiero następnego dnia po spożyciu napojów wyskokowych. Dlatego jeśli poprzedniego wieczoru spożywaliśmy alkohol, rano warto sprawdzić, czy możemy już bezpiecznie prowadzić - radzi Katarzyna Radecka, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju Kompanii Piwowarskiej.

Bezpłatna aplikacja "Sprawdź promile" została udostępniona przez Kompanię Piwowarską w ramach programu edukacyjnego propagującego odpowiedzialną konsumpcję alkoholu i trzeźwość na drodze.

Aplikacja jest dostępna na różne modele telefonów, w tym iPhony, Androidy i telefony obsługujące aplikację java.

Można ją pobrać poprzez odczytanie QR kodu na stronie abcalkoholu.pl lub z AppStore (dotyczy iPhonów) oraz z Google Play (dotyczy Androidów).

Z aplikacji można także skorzystać na Facebooku (TUTAJ).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane