/  / Jubileuszowa wersja Mazdy MX-5

Jubileuszowa wersja Mazdy MX-5

Mazda|
null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Mazda zaprezentuje dzisiaj na salonie samochodowym w Nowym Jorku jubileuszową wersję Mazdy MX-5 – modelu, który pojawił się na rynku 25 lat temu i stał się najpopularniejszym roadsterem wszech czasów.

Na przestrzeni trzech generacji wyprodukowano już ponad 940 tys. egzemplarzy Mazdy MX-5, która niezmiennie pozostaje międzynarodową rekordzistką pod względem wielkości sprzedaży dwuosobowych samochodów sportowych.

Jubileuszowa wersja Mazdy MX-5 wzorowana jest na obecnej odsłonie modelu ze składanym twardym dachem i sześciostopniową, manualną lub automatyczną, skrzynią biegów. Specjalna edycja posiada ponadto amortyzatory marki Bilstein oraz karoserię w czerwonym kolorze Soul Red, kontrastującą z czarnym dachem, przednimi słupkami oraz lusterkami bocznymi. Wnętrze samochodu otrzymało skórzaną tapicerką i wykończeniem drzwi w  białym kolorze oraz ręcznie zdobioną deską rozdzielczą.

Poza jubileuszowym modelem zadebiutuje także innowacyjne podwozie SKYACTIV, przeznaczone dla modelu MX-5 czwartej generacji, który pojawi się niebawem. Zostanie ono zaprezentowane w nowym układzie, z silnikiem umieszczonym z przodu, centralnie i napędem na tylne koła.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane