/  / Jeździsz po Warszawie? Od poniedziałku będą korki

Jeździsz po Warszawie? Od poniedziałku będą korki

null
© Skoda
null

Ferie odkorkowały miasta. Warszawiacy w godzinach porannego szczytu spędzają w swoim aucie średnio o 1/4 czasu mniej niż zwykle. Zmotoryzowani we Wrocławiu największą ulgę odczuli podczas popołudniowych podróży, oszczędzając na nich blisko 1/5 czasu. To jednak już ostatnie dni wolności od korków.

Według danych firmy NaviExpert, dzięki feriom zimowym warszawiacy mniej czasu w korkach tracą nie tylko rano, ale także podczas popołudniowego szczytu – blisko o 17%. Kierowcy podróżujący po Wrocławiu w szczycie porannym są natomiast w stanie zaoszczędzić około 12% czasu.

Trzeba jednak wyjaśnić, że podane liczby to oczywiście średnia. To, ile procentowo czasu oszczędzamy za kółkiem, zależy przecież też od konkretnej trasy.
 
Ferie ... i po feriach
Od początku przyszłego tygodnia trzeba liczyć się natomiast z pogorszeniem sytuacji na drogach. "Możemy się spodziewać, że kiedy na ulice wrócą samochody, których nie było podczas ferii, miasta znów zwolnią, a czasy przejazdów wydłużą się. I to bardziej niż miało miejsce przed okresem zimowych urlopów - mówi Katarzyna Przybylska z NaviExpert.

"Najtrudniejsze są zawsze pierwsze dni, kiedy kierowcy na nowo przyzwyczajają się do wzmożonego ruchu. Warto to uwzględnić, by tuż po powrocie z urlopu nowego tygodnia od razu nie zaczynać od spóźnień".

I jeszcze ta pogoda
Wiele zależy również od pogody, bo i ta jest w stanie płatać figle oraz jeszcze bardziej utrudnić powrót do pourlopowej rzeczywistości. Wszelkie opady – czy to śniegu, czy deszczu – od razu, w wyraźny sposób wpływają na spowolnienie ruchu na drogach. A prognozy zapowiadają pogorszenie warunków atmosferycznych.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane