/  / Jeszcze jedna premiera Renault

Jeszcze jedna premiera Renault

null
© Renault
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

1-tonowy pickup o dynamicznym, atletycznym wyglądzie? Takie właśnie auto chce mieć w swojej ofercie marka Renault.

Zapowiedzią wersji produkcyjnej nowego pickupa Renault jest koncepcyjny model Alaskan – jedna z premier wrześniowego salonu motoryzacyjnego IAA Frankfurt 2015. Od strony konstrukcyjnej samochód to dzieło inżynierów Aliansu Renault-Nissan, którzy zdecydowali się wykorzystać do projektu niektóre elementy nowego Nissana NP300 Navara.

Renault Alaskan otrzymał stylistykę, która potęgować ma wrażenie solidności i wytrzymałości tego reprezentanta segmentu pickup. Nie sposób przeoczyć takich elementów jak mocno wyeksponowane logo producenta, 21-calowe obręcze kół, duży prześwit czy też układ świateł Full LED. Model spod znaku rombu oferuje też pojemną skrzynię z trzema szynami umożliwiającymi bezpieczne zamocowanie ładunku.

Renault Alaskan wyposażono w takie "bajery" jak m.in. kamery wbudowane w lusterka boczne czy też nowy system multimedialny z możliwością podłączenia smartfona.

Pod maską pracuje 4-cylindrowy silnik wysokoprężny Twin Turbo, montowany w takich modelach Renault jak np. użytkowy Master.Przedstawiciele francuskiej marki nie ukrywają, że Renault Alaskan doczeka się wersji produkcyjnej. I to już niebawem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane