/  / Jeremy Clarkson woli Lexusa

Jeremy Clarkson woli Lexusa

null
© Lexus
null

Opisując swoje wrażenia z tygodniowego testu Lexusa GS F, Jeremy Clarkson mówi wprost o wyższości "japończyka" nad niemieckimi konkurentami.

"Gdy Lexus GS F podjechał pod mój dom, uznałem, że mi się podoba. Gdy odjeżdżał tydzień później, podobał mi się jeszcze bardziej. Choć mnie denerwował - pisze na wstępie Clarkson w materiale dla Sunday Times Driving. Brytyjski dziennikarz zauważa, że samochód, który porównuje do turbodoładowanego BMW M3, ma nad niemieckim konkurentem zasadniczą przewagę: pięciolitrowy, wolnossący silnik V8, który swej mocy nie zawdzięcza magicznej turbinie. I tak właśnie powinno być.

Clarkson zachwyca się dźwiękiem silnika, który przy średnich obrotach brzmi groźnie niczym samotny wilk. A przy 6000 obrotów na minutę – jak zły samotny wilk. "Jak Ferrari 458 Italia, co jest największym komplementem dla każdego samochodu".

Pochwały zyskują też hamulce Brembo i ośmiostopniowa skrzynia biegów, pozwalająca w każdej chwili korzystać z dużego momentu obrotowego.Jeremy Clarkson chwali komfort jazdy GS F i podkreśla, że choć zapewniające stabilność zawieszenie jest sztywne, nie powoduje uciążliwości nawet na dziurawych londyńskich ulicach. Zgadza się również z opinią jednego z magazynów, że z punktu widzenia kierowcy Lexusa prowadzi się lepiej niż AMG Mercedes czy BMW M3. "Rzeczywiście jest tak dobry".

Trzeba i trochę ponarzekać
Clarkson nie byłby sobą, gdyby do beczki miodu nie dodał łyżki dziegciu. Denerwował go sposób sterowania nawigacją za pomocą gładzika umieszczonego tuż przy uchwytach na kubki, mnogość przycisków na kierownicy sterujących systemem multimedialnym czy działający odwrotnie w stosunku do jego przyzwyczajeń przełącznik wycieraczek.

Mimo to sławny dziennikarz twierdzi, iż GS F jest najlepszym Lexusem, jakim jeździł od czasu LFA, którego zresztą uważa za swój ulubiony samochód wszechczasów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane