/  / Jeep Wrangler kontra Cherokee

Jeep Wrangler kontra Cherokee

null
© Jeep
null

Oba modele prowadzą zaciętą rywalizację o tytuł lidera sprzedaży marki Jeep w USA. Ciekawe, czy w całym roku 2015 to Cherokee dowiezie do końca prowadzenie jako numer #1 w gamie?

Wspomniany na wstępie Wrangler uzyskał w lipcu najwyższy wynik sprzedaży wśród modeli marki Jeep na rynku amerykańskim – w ujęciu ilościowym. Rezultat na poziomie ponad 19 300 egzemplarzy jest zarazem o 18% lepszy od tego z lipca roku ubiegłego. Z kolei Cherokee musiał zadowolić się miejscem #2 w statystykach, choć do Wranglera dużo nie stracił (16 700 sztuk; +13%).

W tym miejscu dodajmy, że wynik sprzedaży dla całej marki Jeep w lipcu (73 200 sztuk) zapisał się w USA jako rekordowy dla omawianego miesiąca roku kalendarzowego w dotychczasowej historii firmy, ze wzrostem o dynamice aż 23%.

Natomiast w rankingu będącym podsumowaniem wyników sprzedaży poszczególnych modeli narastająco od stycznia bieżącego roku to Cherokee zajmuje aktualnie pozycję lidera – jego wynik to łącznie ponad 122 100 aut (+28%). Wrangler – czyli gracz #2 w stawce – uzyskał za Oceanem rezultat blisko 121 800 egzemplarzy i również idzie mu lepiej niż rok temu (+19%).


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane