/  / Jedzie nowy konkurent BMW X6

Jedzie nowy konkurent BMW X6

null
© Mercedes
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jak zapowiada Mercedes, już w przyszłym roku trafi do produkcji seryjnej nowy model SUV tej marki, który łączy w sobie cechy samochodu terenowego oraz coupe. W BMW denerwują się tą premierą?

Zapowiedzią tego auta jest projekt Mercedes-Benz Concept Coupe SUV, który ujrzał światło dzienne z okazji kwietniowych targów Motor Show 2014 w Pekinie. Smukłą sylwetką i szeroką osłoną chłodnicy prototyp nawiązuje do długiej tradycji coupe Mercedesa, a jednocześnie wyróżnia się muskularnymi nadkolami, 22-calowymi obręczami, wysoko poprowadzoną linią szyb i samym prześwitem.

Według producenta, duży nacisk położono na zapewnienie dynamicznego prowadzenia samochodu, nie tylko za sprawą pneumatycznego zawieszenia, ale i dzięki współpracy podwozia z układem napędowym. System sterowania Dynamic Select Control oferuje cztery różne tryby pracy skrzyni biegów (9-stopniowy automat 9G-Tronic Plus) oraz indywidualnie programowane ustawienia.

Bezramkowe boczne szyby oraz ukryte klamki drzwi są wpasowane w profil samochodu, podkreślając dodatkowo jego sportowy charakter. Zgodnie z tradycją, karoserię koncepcyjnego Mercedesa pokrywa lakier Alu-Beam, przypominający przełomowe technologicznie Srebrne Strzały z lat 30-tych i 50-tych (ten sam odcień wyróżnia zresztą wszystkie najnowsze prototypy niemieckiego producenta). Współgrają z nim akcenty z polerowanego aluminium: klamki drzwi, listwy ozdobne, oprawa wlotów powietrza i elementy tylnego zderzaka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane