/  / Jedzie nowy Ford Focus ST

Jedzie nowy Ford Focus ST

null
© Ford
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Oto najnowszy Ford Focus w usportowionej wersji ST. Co ciekawe, auto można będzie kupić również z dieslem! Motor 2.0 TDCi rozwija moc maksymalnie 185 KM.

Na miejsce premiery nowego Focusa ST wybrano nieprzypadkowo Festiwal Prędkości w angielskim Goodwood, który potrwa do 29 czerwca. Samochód wyposażono w doładowany silnik wysokoprężny 2.0 TDCi, który generuje moc 185 KM. Maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm jest dostępny w przedziale między 2000 a 2750 obr./min.

Tak wyposażony Ford przyspiesza do "setki" w około 8,1 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 217 km/h. Według danych fabrycznych, średnie zużycie paliwa w cyklu mieszanym kształtuje się na poziomie 4,4 l/100 km.

Druga wersja silnikowa przewidziana dla nowego Focusa ST to benzynowiec 2.0 z rodziny EcoBoost o mocy 250 KM. W tym przypadku kierowca rozpędza się do 100 km/h w czasie 6,5 sekundy, a maksymalnie może jechać z prędkością 248 km/h. To m.in. dzięki wykorzystaniu technologii start-stop średnie zużycie paliwa udało się obniżyć do poziomu około 6,8 l/100 km.


W obu wspomnianych wersjach silnikowych nowego Focusa ST kierowca zmienia biegi korzystając przekładni manualnej o sześciu biegach, której praca jest dostosowana do sportowych osiągów auta.

Ford Focus ST pierwszej generacji zadebiutował na rynku w roku 2002. Od tego czasu sprzedano łącznie ponad 140 000 samochodów w 40 krajach świata.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane