/  / Jedzie nowy Ford Focus RS

Jedzie nowy Ford Focus RS

null
© Ford
null

Ford szykuje nowego Focusa RS. Firma trzyma jednak w tajemnicy informację o tym, jaka jednostka napędowa oraz jakie osiągi oferować będzie to auto. Czy pod maskę trafi jeden z silników rodziny EcoBoost?

Do roku 2020 koncern Ford wprowadzi na światowe rynki ponad 12 nowych modeli o wysokich osiągach, w ramach planu zakładającego opracowanie większej liczby samochodów sportowych, podzespołów i akcesoriów. Produkty będą w krótszym czasie dostarczane klientom przez nowy, globalny zespół Ford Performance.

"Ford pozostaje wierny osiągom i dąży do przekraczania kolejnych granic poprzez wprowadzanie innowacji - podkreśla Raj Nair, wiceprezes Ford Motor Company ds. globalnego rozwoju produktu. "Zespół Ford Performance łączy elementy ze świata wyścigów, samochodów sportowych i podzespołów, aby w krótszym czasie wprowadzić na rynek nowe produkty i akcesoria, spełniając tym samym potrzeby klientów z całego świata, zarówno pod kątem osiągów na torze, jak i właściwości jezdnych na publicznych drogach".

Focus RS, którego obecna generacja pojawiła się w Europie w 2009 roku, bazuje na doświadczeniu firmy zdobywanym od 1968 roku, kiedy na rynku zadebiutował pierwszy Ford RS.

Ford podkreśla, że zainteresowanie klientów ofertą samochodów o sportowych osiągach jest coraz większe na całym świecie. Od 2009 roku sprzedaż w omawianym segmencie wzrosła w Europie o 14%, a w USA w tym samym okresie – o 70%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane