/  / Jedzie nowa Skoda Octavia Scout

Jedzie nowa Skoda Octavia Scout

null
© Skoda
nullnullnull

Kolejna ciekawa nowość wjedzie niedługo do salonów marki Skoda, również w Polsce. Będzie to wersja Octavia Scout, którą wyróżnia wygląd z akcentami terenowymi oraz technologia napędu 4x4 ze sprzęgłem Haldex piątej generacji.

W porównaniu ze "zwykłą" wersją Octavii Combi prześwit nowego Scouta został zwiększony o 33 milimetry. Elementem wyposażenia standardowego będą m.in. 17-calowe felgi ze stopów metali lekkich. W gamie jednostek napędowych przygotowano do wyboru dwa silniki wysokoprężne oraz jednego benzynowca. W porównaniu z poprzednikiem zużycie paliwa zostało według zapowiedzi producenta zredukowano średnio o 20%.

Nowoczesny układ 4x4 wykorzystuje sprzęgło Haldex piątej generacji, który w połączeniu z innymi, innowacyjnymi technologiami sprawia, że jest to najlepsza Octavia Scout w historii. Siła pociągowa pojazdu wzrosła o 25% i wynosi teraz nawet 2 tony.

Co więcej, możliwość ruszania w trudnych warunkach oraz zdolności pokonywania wzniesień również się poprawiły, a dzięki zwiększonym kątom natarcia i zejścia nowa Octavia Scout jeszcze lepiej radzi sobie w ciężkim, wymagającym terenie.

W kabinie nowej Octavii Scout znajdziemy trójramienną kierownicę wielofunkcyjną, którą pokryto skórą. Pojawią się też elementy wykończenia, które opracowano specjalnie z myślą o wersji Scout.

Nowa Skoda Octavia Scout zaprezentuje się przed szeroką publicznością jako światowa premiera już podczas marcowych targów branżowych w Genewie. W polskich salonach sprzedaży samochód pojawi się prawdopodobnie w drugiej połowie bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane