/  / Jedzie Citroen DS3 Cabrio Racing

Jedzie Citroen DS3 Cabrio Racing

Citroen|
null
© Citroen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Po tym, jak w formie koncepcyjnej przyciągał wzrok gości na festiwalu w Goodwood i na salonie IAA we Frankfurcie, Citroen DS3 Cabrio Racing wyjeżdża na drogi jako samochód produkcyjny. Limitowana i numerowana edycja będzie dostępna w sprzedaży od stycznia 2014.

Bazujący bezpośrednio na samochodzie koncepcyjnym, DS3 Cabrio Racing łączy w sobie zdecydowany charakter wersji Racing z przyjemnością jazdy z otwartym dachem, jaką oferuje DS3 Cabrio. Spójne rozwiązania i uproszczona konstrukcja (tylko 25 kg cięższy niż w wersji hatchback) wpłynęły na to, że Citroen DS3 Cabrio Racing jest wyjątkowo zwinny.

Zachowując charakterystyczne cechy konstrukcyjne Citroena DS3 Cabrio, wersja Racing została dodatkowo wyposażona w sportowe atrybuty takie jak chromowania, podwójne rury wydechowe i wykończenia z autentycznego karbonu, wykorzystanego w licznych elementach nadwozia (np. kratkach wentylacyjnych, pół-elastycznym splitterze przedniego zderzaka, elementach ochronnych nadwozia, lotkach spoilera).

DS3 Cabrio Racing jest dostępny w nowym kolorze nadwozia, matowym lakierze Gris Moondark, który idealnie komponuje się z czarnym płóciennym dachem i z błyszczącymi, czarnymi 18-calowymi obręczami kół Nemesis. Rasowe akcenty w intensywnym czerwonym kolorze Carmin wyróżniające linię DS, wkomponowano w środek każdego koła, gdzie stanowią tło dla logo DS, oraz na pasku na drzwiach.

Kabina również otrzymała specjalne wyposażenie. Matowe wykończenie Gris Moondust zastosowano na górnej części deski rozdzielczej i na wielu wewnętrznych elementach wykończeniowych takich jak np. centralna konsola deski rozdzielczej. Wstawki na kierownicy i panelu centralnym są wykonane z tworzywa imitującego włókno węglowe.

W innej części deski rozdzielczej znajdziemy elementy w kolorze Carmin, użytym również na pionowym pasku wewnętrznego wykończenia drzwi.

Ekskluzywny charakter DS3 Cabrio Racing podkreślają sygnatury Citroen Racing na zagłówkach foteli przednich i numery identyfikacyjne kolejnych egzemplarzy, umieszczone u podstawy dźwigni zmiany biegów.

U podstaw projektu Citroena DS3 Cabrio Racing leży wydajność. Jego 207 KM uzyskano z silnika o pojemności 1,6 litra, opracowanego przez specjalistów z Citroen Racing, z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia ośmiokrotnych mistrzów świata producentów WRC.

Zamówienia na Citroena DS3 Cabrio Racing będzie można składać od 2 stycznia. Pierwsi szczęśliwcy wsiądą na pokład swojego samochodu już pod koniec styczna.

Najważniejsze dane techniczne:
- wymiary (dł. x szer. x wys.) mm: 3962 x 1717 x 1443
- rozstaw osi (mm): 2464
- silnik: Racing 207 KM z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów
- emisja CO2: 149 g/km
- zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,4 l/100 km
- typ silnika: 4 cylindrowy/16-zaworowy turbo-doładowany benzynowy
- pojemność (cm3): 1598
- moc maksymalna (KM/kW): 207/149 przy 6000 obr/min.
- maksymalny moment obrotowy (Nm): 275 przy 2000 obr/min.
- opony: 215/40 R 18
- 1000 m ze startu zatrzymanego: 26,5 sekundy
- od 0 do 100 km/h: 6,5 sekundy
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane