/  / Japończycy w rankingu TOP50 na polskim rynku

Japończycy w rankingu TOP50 na polskim rynku

IBRM Samar|
null
© Toyota
null

W ostatnim czasie na polskim rynku pierwsze miejsce w miesięcznych i całorocznych zestawieniach najczęściej rejestrowanych modeli osobowych zajmują przeważnie takie auta jak Skoda Octavia czy Fabia. Na wysokich pozycjach listy znaleźć też można kilka samochodów marek japońskich, w tym przede wszystkim Toyoty, choć nie tylko.


We wrześniowym rankingu miesięcznym TOP50 najczęściej rejestrowanych nowych modeli osobowych na rynku polskim uplasowały się kolejno następujące modele marek japońskich. W nawiasie podano pozycję zajmowaną przez dany model w zestawieniu TOP50 na podstawie liczby rejestracji od stycznia do września włącznie:
- pozycja 5: Toyota Auris (6)
- pozycja 10: Toyota Yaris (7)
- pozycja 14: Nissan Qashqai (10)
- pozycja 23: Toyota RAV4 (33)
- pozycja 25: Mazda6 (43)
- pozycja 29: Honda Civic (23)
- pozycja 32: Nissan Juke (39)
- pozycja 35: Toyota Avensis (25)
- pozycja 36: Toyota Corolla (poza TOP50)
- pozycja 40: Honda CR-V (36)
- pozycja 44: Suzuki SX4 S-Cross (poza TOP50)
- pozycja 48: Nissan Micra (poza TOP50)
- pozycja 50: Subaru Forester (poza TOP50)

W porównaniu z analogicznym zestawieniem miesięcznym, ale za sierpień, dużym skokiem notowań w TOP50 może pochwalić się Mazda6, która awansowała o 7 oczek, oraz Nissan Juke (+9 oczek) i Toyota RAV4 (+6 oczek).

Graczem o krótkim jeszcze stażu rynkowym jest natomiast Suzuki SX4 S-Cross. Na pewno warto będzie obserwować dalsze zainteresowanie tym modelem na polskim rynku. Może w kolejnych miesiącach ten crossover japońskiego koncernu sukcesywnie będzie piął się do góry?

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.


Autor: Rafał Żaglewski
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane