/  / Jakub Litwin testował Ferrari

Jakub Litwin testował Ferrari

(2014-10-03 16:47)
null
© Grzegorz Kozera
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Bardzo dobra postawa Jakuba Litwina podczas ostatniej rundy pucharu Golfa nie pozostała bez echa. Polak zajmując pierwsze i drugie miejsce został dostrzeżony przez MenX Ferrari Racing Team, dzięki czemu został zaproszony na testy Ferrari 458 Italia Challenge. Jednodniowe testy odbyły się na Automotodrom Brno i okazały się bardzo pomyślne

Automotodrom Brno przywitał Jakuba wiosenną pogodą. W garażu czekało czerwone Ferrari 458 Italia, przygotowane przez MenX Ferrari Racing Team. Dla polskiego zawodnika była to nagroda za bardzo dobrą postawę podczas ostatniej rundy pucharu Golfa oraz prawdziwy test umiejętności i zdolności adaptacji do tylnionapedowego samochodu wyścigowego.

Jakub Litwin : Po krótkiej odprawie i udzielaniu i ujrzałem to cudo, wiedziałem, że zabawa się skończyła. Powiedziałem sobie: „chłopie” teraz albo nigdy! Choć miałem pewne obawy czy dam radę, to zostały one szybko rozwiane po pierwszych okrążeniach. Jazda takim samochodem daje ogromną frajdę z jazdy. Przesiadka z 300 konnego, przednionapędowego Golfa do ponad 500 konnego, tylnonapędowego Ferrari to różnica kolosalna. Wszystko to czego uczyłem się przez wiele lat jeżdżąc przednionapędówkami teraz musiałem odłożyć na półkę. Pierwsze kółko, drugie, powoli zaczynam łapać rytm jazdy, zdejmuję sobie odrobinę kontroli trakcji Nie spostrzegłem nawet kiedy mija 30 minut i trzeba zjeżdżać do boxu. Kiedy jednak już ochłonąłem po pierwszej sesji, przyszedł czas na analizę danych telemetrycznych. Nie tak łatwo zmienić kilkuletnie przyzwyczajenia z „ośki”. W tym celu kierowca fabryczny Ferrari Matteo Matelucci przejechał kilka okrążeń aby ustanowić referencyjny czas. Udzielił mi również kilku cennych wskazówek jak prowadzić wyścigowe Ferrari.

Kolejna sesja okazał się sukcesem Jakuba Litwina, któremu udało się poprawić czas referencyjny. Jest to dobry bardzo dobry prognostyk, biorąc pod uwagę prawie zerowe doświadczenie w jeździe tylnonapędowymi samochodami.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane