/  / Jakość opon zimowych Goodyear potwierdzona w testach

Jakość opon zimowych Goodyear potwierdzona w testach

Goodyear|
null
© Goodyear
null

Najnowsze wyniki testów opon zimowych według "Auto Świat" oraz "Auto Motor i Sport" wskazują, że ogumienie Goodyear i Dunlop to bardzo dobry wybór na nadchodzący sezon. Opony Grupy Goodyear znalazły się wysoko w generalnej klasyfikacji obu testów, a pod względem parametrów zimowych otrzymały oceny bardzo dobre i celujące.

W magazynie "Auto Świat" (wydanie 43/2013) w teście opon zimowych w rozmiarze 195/65R15 zostały sprawdzone modele Goodyear UltraGrip 8 oraz Dunlop SP Winter Sport 4D. Obie wymienione opony uzyskały bardzo dobre oceny parametrów szczególnie istotnych zimą, takich jak hamowanie i prowadzenie na śniegu, trakcja na śniegu, hamowanie i prowadzenie na mokrej nawierzchni czy aquaplaning.

To właśnie na te aspekty kierowcy powinni przede wszystkim zwracać uwagę wybierając opony zimowe.

W teście "Auto Świat" Goodyear UltraGrip 8 uzyskała łączną ocenę 5+, jeśli chodzi o parametry zimowe, i taki sam wyniki w teście na mokrej nawierzchni. Jako zalety tej opony zostały wymienione takie aspekty jak najniższa podatność na aquaplaning, dobra trakcja i hamowanie na śniegu oraz wysoka trwałość.

Natomiast opona Dunlop SP Winter Sport 4D uzyskała ogólną ocenę parametrów na śniegu na poziomie 6- oraz 5-, jeśli chodzi o osiągi na mokrej nawierzchni. Model ten został uznany przez ekspertów "Auto Świat" za oponę klasy premium o sportowym prowadzeniu na śniegu i mokrej drodze, a jako główną zaletę wymienia się niską podatność na aquaplaning.

Natomiast w najnowszym wydaniu miesięcznika "Auto Motor i Sport" (wydanie 11/2013) można znaleźć wyniki testu opon zimowych w rozmiarze 225/50R17, w którym sprawdzono Goodyear UltraGrip 8 Performance oraz Dunlop SP Winter Sport 4D.

Pierwszy model uzyskał ocenę "warte polecenia", a za jego zaletę testerzy uznali dobrą przyczepność i zachowanie na śniegu oraz na mokrym asfalcie. Natomiast opona zimowa marki Dunlop została oceniona jako "szczególnie godne polecenia" oraz opisana jako produkt, który zapewnia wysoki komfort jazdy, jest cichy, nie ślizga się na śniegu podczas jazdy po łuku i dobrze hamuje na mokrym asfalcie.

W opisanych powyżej testach nie uwzględniono tegorocznej nowości marki Dunlop, czyli WinterResponse 2. Ta zimowa opona zyskała jednak ostatnio uznanie organizacji motoryzacyjnych z różnych europejskich krajów, m.in. niemieckich ADAC, ACE-Lenkrad i GTU, a także szwajcarskiego stowarzyszenia TCS.

Wszyscy oceniający uznali, że jest to opona "dobra" lub "szczególnie godna polecenia", klasyfikując ją na mocnym drugim miejscu we wszystkich trzech testach.

"Rozpoczynający się sezon zimowy to jak zwykle dla kierowców czas wyboru odpowiednich opon. Warto przy tym brać pod uwagę wyniki testów prowadzonych przez niezależne magazyny motoryzacyjne i instytuty badawcze - radzi Łukasz Tłuchowski, dyrektor marketingu opon osobowych Grupy Goodyear w Polsce i na Ukrainie.

"Kupujący powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na ocenę parametrów zachowania opon na śniegu i mokrej nawierzchni, bo to właśnie te aspekty głównie decydują o naszym bezpieczeństwie, kiedy pogoda zmienia się na zimową".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane