/  / Jakie samochody najchętniej kupują w Niemczech

Jakie samochody najchętniej kupują w Niemczech

null
© Mercedes-Benz
null

W sierpniowym zestawieniu najpopularniejszych modeli poszczególnych segmentów w Niemczech najwięcej swoich reprezentantów ma marka Volkswagen. Po dwa swoje modele mają ponadto prestiżowe marki Audi oraz Mercedes.

Jak wynika z aktualnych danych KBA, w sierpniu najpopularniejszym modelem w Niemczech był zdecydowanie Volkswagen Golf/Jetta, który dzięki nieco ponad 18 100 zarejestrowanym egzemplarzom zajął również pierwsze miejsce w klasie niższej-średniej z udziałem wynoszącym aż 35%.

Również i inne modele marki Volkswagen zdominowały sierpniowe rankingi sprzedaży w swoim segmencie. I tak najpopularniejszym autem w segmencie A jest Volkswagen up! (3 400 egzemplarzy; udział w segmencie 21,6%), w segmencie B jest to Volkswagen Polo (5 250 sztuk; 13,7%), wśród aut terenowych/SUV Volkswagen Tiguan (3 400 sztuk; 9,8%), wśród dużych vanów Volkswagen Touran (3 700 sztuk; 35,4%) oraz wśród pojazdów osobowo-towarowych Volkswagen Transporter/Caravelle (2 200 sztuk; 24,9%).

Najpopularniejsze modele w Europie, czyli Peugeot 208 goni liderów

Po dwóch swoich reprezentantów na sierpniowej liście najchętniej kupowanych modeli w poszczególnych segmentach rynku niemieckiego uplasowały prestiżowe marki Audi oraz Mercedes-Benz. W przypadku koncernu z Ingolstadt jest to model A4, który nie miał sobie równych w klasie wyższej-średniej (6 000 sztuk; 19,1%), oraz A6, który uzyskał najlepszy wynik w klasie wyższej (4 350 sztuk; 39,3%). Z kolei najchętniej kupowanym modelem sportowym w Niemczech jest aktualnie Mercedes E Coupe (600 sztuk; 20,5%), a wśród mini-vanów prezentowany na załączonym zdjęciu Mercedes Klasy B (5 400 sztuk; 30,9%).

Trzecia wiodąca marka premium z niemieckim rodowodem, czyli BMW, zajęła natomiast wraz z Serią 7 pierwsze miejsce wśród aut luksusowych (370 sztuk; 20,4%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane