/  / Jakie nowości szykuje Volvo?

Jakie nowości szykuje Volvo?

Newseria|
null
© Volvo
null

Szwedzka marka w ciągu czterech lat chce całkowicie odmłodzić swoją gamę modelową. Volvo pracuje też nad funkcją autonomicznej jazdy.

W ciągu najbliższych czterech lat Volvo chce odświeżyć wszystkie modele, które firma ma w swojej ofercie. "Średnio co sześć miesięcy będzie miała miejsce kolejna premiera - zapowiada Anders Gustafsson, szef Volvo Car Group na Europę. Menadżer podkreśla, że koncern wiąże duże nadzieje ze sprzedażą w Polsce.

"Polski rynek jest niezwykle ważny dla Volvo. Sprzedaż na polskim rynku należy do najlepszych wśród 62 krajów, na których jesteśmy obecni. Bardzo mocny jest segment SUV-ów, samochodów z napędem na cztery koła. To na nich zarabiamy najwięcej - mówi Anders Gustafsson.

Nowy XC90, który zadebiutował w połowie ubiegłego roku, w ciągu sześciu miesięcy sprzedał się nad Wisłą w liczbie 712 egzemplarzy. To dało szwedzkiemu graczowi miejsce drugie w omawianym segmencie rynkowym. XC90 wciąż zbiera rekordowo dużo zamówień, co – jak podkreśla Gustafsson – pozytywnie zaskoczyło producenta ze Skandynawii.

Pójść za ciosem
Volvo chce zwiększać sprzedaż dzięki kolejnym premierom. 18 lutego w Sztokholmie zaprezentowano nowe kombi V90, które zastąpi wysłużony model V70.

"XC90 drugiej generacji za cztery lata ma być najstarszym modelem w naszej ofercie. Mamy więc zamiar wiele zmienić. Przez kilka miesięcy będziemy się cieszyć nowymi modelami S90, V90 oraz XC90. Potem przyjdzie czas na premiery modeli z serii sześćdziesiątek - zapowiada Anders Gustafsson.

Niedawno w Detroit pokazano sedana S90, który zastąpi model S80. Auto, które trafi do sprzedaży w tym roku, będzie wykorzystywać m.in. funkcję jazdy pół-autonomicznej.

To wyraźny sygnał, w którym kierunku zmierza Volvo Car. Zgodnie z przyjętą strategią za dwa lata do szwedzkich samochodów jeżdżących po ulicach Göteborga ma zostać wprowadzona funkcja autonomicznej jazdy. Prace nad projektem "Drive Me" trwają.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane