/  / Jakie nowości Suzuki w Paryżu?

Jakie nowości Suzuki w Paryżu?

null
© Suzuki
nullnull

Japończycy przedstawią na jesiennej wystawie swojego nowego crossovera. A będzie to miejskie auto firmowane reaktywowaną nazwą Suzuki Ignis.

Nowy Suzuki Ignis wyróżnia się "sympatycznym" wyglądem z pewnymi elementami stylistycznymi retro jak np. okrągły kształt reflektorów oraz przetłoczenia umieszczone na słupkach "C". Do tego dochodzi wysoka pozycja za kierownicą, podwyższony prześwit oraz prosta – a zarazem praktyczna – kabina pasażerska.

W gamie nowego Ignisa pojawi się m.in. system SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki), czyli napęd hybrydowy typu Mild Hybrid, wyposażony w alternator zespolony z rozrusznikiem (ISG). Zastosowana technologia ma za zadanie wspierać pracę silnika podczas przyspieszania oraz odzyskiwać energię z hamowania.

Jak zapowiada producent, Suzuki Ignis trafi do europejskich salonów w styczniu przyszłego roku.  

Drugą gwiazdą na paryskim stoisku japońskiej marki będzie natomiast przeprojektowany Suzuki SX4 S-Cross. Auto można już zamawiać w polskich salonach dealerskich (ceny katalogowe od 66 900 złotych – PATRZ TUTAJ). "Japończyk" w porównaniu z poprzednikiem oferuje m.in. bogatsze wyposażenie standardowe oraz zupełnie nowe silniki z turbodoładowaniem 1.0/1.4 Boosterjet o mocy 110/140 KM.


Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane