/  / Jakie nowości pokaże Kia w Genewie?

Jakie nowości pokaże Kia w Genewie?

null
© KIA
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Podczas marcowego salonu w Genewie zaplanowano europejską premierę modelu Kia Niro. Jakby tego było mało, pojawi się też Optima kombi oraz wersja hybrydowa typu Plug-In.

Kia Niro to hybrydowy crossover skonstruowany na płycie połogowej, jaka powstała specjalnie z myślą o pojazdach niskoemisyjnych. Układ napędowy samochodu obejmuje 1,6-litrową jednostkę benzynową z bezpośrednim wtryskiem paliwa (105 KM i 147 Nm momentu obrotowego), jak również motor elektryczny o mocy 32 kW i akumulator litowo-jonowy o pojemności 1,56 kWh.

Łączna moc zespołu napędowego wynosi 141 koni. Moment obrotowy jest przenoszony na koła za pośrednictwem sześciobiegowej przekładni z dwoma sprzęgłami (6-DCT).

Ambitne cele
W ciągu najbliższych 4 lat Kia zamierza zostać liderem w dziedzinie produkcji tzw. samochodów niskoemisyjnych. W tym czasie oferta aut o niskim zużyciu paliwa i o niskiej emisji szkodliwych substancji zwiększy się z czterech do aż 11 modeli.

Wspomniane wyżej Niro oraz nowa Optima w wersji hybrydowej typu Plug-In to jedynie początek ofensywy koreańskiego producenta. Gdy wszystkie nowości pojawią się już w sprzedaży, wówczas Kia będzie mogła pochwalić się ogólnym zmniejszeniem zużycia paliwa przez jej modele o 25%. W porównaniu z poziomem z roku 2014.

Optima wreszcie jako kombi
Optima kombi – wzorowana na modelu studyjnym o nazwie Sportspace, który debiutował podczas poprzedniego salonu genewskiego – charakteryzuje się dynamicznym designem i wysoką jakością wykończenia wnętrza. Dodatkowymi atutami są przestronna kabina oraz 7-letnia ochrona gwarancyjna.

Pierwsze egzemplarze Kii Niro trafią na rynek europejski w lipcu. Optima kombi będzie zaś dostępna mniej więcej trzy miesiące później.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Premiery i nowości GENEWA 2016
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane