/  / Jakie modele używane wybierają Polacy?

Jakie modele używane wybierają Polacy?

null
© WeBuyAnyCar
null

Kupiłeś tej zimy używane auto? Jeśli tak, to prawdopodobnie był to benzynowy Ford w kolorze srebrnym.

Według raportu Grupy AAA Auto, najbardziej poszukiwanymi markami aut używanych przez Polaków tej zimy był Ford oraz Opel. Przy czym w stosunku do okresu wiosennego zauważalny jest znaczny wzrost udziału w sprzedaży producenta spod znaku błyskawicy.

Polacy najczęściej wybierali marki Ford (12%), Opel (10%), Skoda (10%), Volkswagen (7%) oraz Toyota (7%).

Ponad 55% kierowców zdecydowała się na samochód z silnikiem benzynowym, a 45% na diesla. Zdecydowana większość osób preferowała przy zakupie wersje typu hatchback (42%), a dalej były kombi (21%) i sedany (13%). Pozostałe to m.in. pojazdy typu SUV, terenówki lub kabriolety.

Wygrywa zdrowy rozsądek
Generalnie przy zakupie samochodu przedkładamy klasykę nad ekstrawagancją i wybieramy raczej stonowane kolory – srebrny, czarny, niebieski lub szary. Czerwony znalazł się na miejscu piątym, a żółty dopiero na 14.

"Polacy kierują się pragmatyzmem w wyborze auta używanego, które najczęściej kupowane jest jako samochód rodzinny i jednocześnie narzędzie pracy. Dlatego powinno ono spełniać takie parametry jak ekonomiczny silnik, dowiedziona trwałość auta czy duża objętość bagażnika - tłumaczy Przemysław Vonau, dyrektor generalny AAA Auto w Polsce.

"Zwraca uwagę również rosnące zainteresowanie pojazdami, które mają przebieg nie wyższy niż 80 000 km. Chociaż wciąż najczęściej kupowane są auta z przebiegiem powyżej 150 000 km, na co bezpośredni wpływ ma niższa cena".

Oto zestawienie modeli używanych, które najczęściej kupowali Polacy zimą 2015/2016 w sieci AAA Auto:
1.   Opel Astra
2.   Ford Focus
3.   Skoda Octavia
4.   Ford Mondeo
5.   Volkswagen Passat
6.   Skoda Fabia
7.   Volkswagen Golf
8.   Toyota Yaris
9.   Toyota Avensis
10. Opel Corsa
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane