/  / Jaki jest najlepszy crossover na rynku?

Jaki jest najlepszy crossover na rynku?

Mazda|
null
© Mazda
null

Z tym pytaniem musieli zmierzyć się jurorzy zasiadający w konkursie New Car Awards 2012, zorganizowanym przez brytyjski tygodnik motoryzacyjny Auto Express. Ostatecznie wybór jury padł na Mazdę CX-5, która pokonała tak groźnych rywali jak m.in. Kia Sportage, VW Tiguan oraz Nissan Qashqai.

Brytyjscy jurorzy podkreślają, że debiutująca w tym roku na rynku Mazda CX-5 podnosi wyżej poprzeczkę w segmencie crossoverów, łącząc przestronność, jakość oraz styl z bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi oraz ekonomiką paliwową. Przy wyborze lidera zwracano również uwagę na takie kwestie jak jakość wykończenia kabiny pasażerskiej, koszty eksploatacji oraz cena zakupu.

Mazda CX-5 oferta modelowa z cennikiem

Mazda CX-5 to pierwsze auto japońskiego producenta, oferujące komplet nowych technologii Skyactiv, które obejmują takie elementy jak jednostki napędowe i skrzynie biegów oraz budowa nadwozia i podwozia, tworzące wszystkie razem wydajniejsze, przyjemniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska samochody o lekkiej konstrukcji.

Rywalami CX-5 w walce o prymat w segmencie crossover brytyjskiego konkursu były modele takie jak Kia Sportage, Nissan Qashqai, Peugeot 3008, Skoda Yeti oraz Volkswagen Tiguan.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane