/  / Jaki będzie nowy diesel Japończyków?

Jaki będzie nowy diesel Japończyków?

null
© Mazda
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jako światową premierę określa Mazda genewską prezentację nowego silnika wysokoprężnego, który nosi oznaczenie Skyactiv-D 1.5. Ten niewielki i ekologiczny silnik Diesla umieszczono pod maską koncepcyjnej Mazdy Hazumi, która najprawdopodobniej stanowi zapowiedź modelu Mazda2 nowej generacji.

Koncepcyjna Mazda Hazumi (patrz załączone zdjęcia) przynosi ze sobą światową premierę silnika Skyactiv-D 1,5. Ten niewielki, lekki i ekologiczny silnik Diesla zaprojektowano do wydajnego zużywania paliwa, tak jak jego większego odpowiednika (Skyactiv-D 2.2).

Nowości wystawy Genewa 2014

Pokaźny moment obrotowy i osiągi uzyskiwane liniowo aż po ogranicznik obrotów w Mazdzie Hazumi idą w parze z wartościami emisji CO2, które wynoszą poniżej 90 g/km.

Jak podkreśla producent, nowy silnik spełnia również najostrzejsze wymagania normy Euro 6 bez konieczności stosowania dodatkowych systemów wychwytywania NOx czy wielostopniowych układów katalizatorów.

Egzemplarz Mazdy Hazumi, który przygotowano z myślą o genewskiej premierze, współpracuje z sześciobiegowym automatem z rodziny Skyactiv-Drive.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane