/  / Jak zwiększyć przestrzeń ładunkową auta?

Jak zwiększyć przestrzeń ładunkową auta?

null
© Mazda
null

Część wyjeżdżających na wakacyjne wojaże kierowców zmierzy się wkrótce z problemem w postaci zbyt małego bagażnika. Niektórzy z nich zdecydują się na przewożenie rowerów i większego bagażu wewnątrz samochodu, co w razie kolizji może stanowić niebezpieczeństwo dla podróżujących.

Podczas pakowania samochodu na wakacyjny wyjazd warto pamiętać, że bagaż umieszczony wewnątrz samochodu pod żadnym względem nie może ograniczać widoczności kierowcy, utrudniać kierowania pojazdem oraz zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.  Powinien być również zabezpieczony przed zmianą położenia. Zasada ta dotyczy zarówno ciężkich walizek, jak i małych butelek napełnionych wodą, które w przypadku gwałtownego hamowania zmieniają się w niszczący wszystko na swojej drodze pocisk. Niedostosowanie się do tych wymogów grozi również mandatem wynoszącym nawet 500 zł.

- Jeżeli kubatura bagażnika w naszym samochodzie jest niewystarczająca, albo nie jesteśmy w stanie w bezpieczny dla nas sposób spakować samochodu, warto pomyśleć o zakupie zestawu, który zwiększy pojemność bagażową naszego auta – wyjaśnia Robert Krotoski, menadżer kategorii Motoryzacja w Allegro.pl – Składa się on z bagażnika bazowego, czyli poprzecznych belek montowanych na dachu oraz uchwytu rowerowego oraz boksu dachowego.

Przed zakupem bagażnika dachowego należy zwrócić uwagę na sposób jego mocowania. Wszystko uzależnione jest od tego, czy samochód posiada relingi dachowe, fabryczne punkty montażu ukryte pod zaślepkami, czy tak zwane rynienki.

Bagażnik dachowy stanowi podstawę do montażu na nim uchwytu rowerowego. Składa się on z szyn, do których za pomocą taśm mocowane są koła oraz szczęki, które mocują ramę zapewniając bezpieczny transport w pozycji pionowej. Na dachu samochodu zmieści się najczęściej od czterech do sześciu rowerów. Ograniczeniem jest wielkość i nośność dachu.

- Przed zakupem uchwytu rowerowego warto zwrócić uwagę na wielkość i rodzaj ramy naszego jednośladu. W ten sposób będziemy mogli lepiej dobrać uchwyt do naszych potrzeb. Przy przewożeniu kilku rowerów należy również pamiętać, aby ciężar został rozłożony równomiernie. Dzięki temu obciążenie dachu nie zakłuci sterowności samochodu
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane