/  / Jak zostać mistrzem kierownicy?

Jak zostać mistrzem kierownicy?

Skoda Auto Szkoła|
null
© Skoda Auto Szkoła
null

Jazda samochodem to umiejętność wymagająca ciągłej aktualizacji wiedzy i doskonalenia stylu jazdy. Na dodatkowe szkolenie za "kółkiem" nigdy nie jest za późno.

Jazda samochodem wymaga połączenia umiejętności obsługi pojazdu, znajomości przepisów oraz techniki jazdy. Punktem kulminacyjnym sprawdzającym poziom umiejętności jest egzamin na prawo jazdy. Zdany egzamin pozwala cieszyć się możliwością jazdy samochodem bez ograniczeń. Ale czy kierowcy powinni zakończyć swoją edukację na przygotowaniach do egzaminu na "prawko"? Zdecydowanie – nie.

"Aktualnie w Polsce kierowcy mogą podnosić swoje umiejętności dobrowolnie, a od przyszłego roku każdy nowy kierowca będzie przechodził obowiązkowe doszkalanie. Między 4. a 8. miesiącem od uzyskania prawa jazdy kierowcy będą musieli odbyć kurs dokształcający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego oraz praktyczne szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy - przypomina Radosław Jaskulski, instruktor Skoda Auto Szkoła.

Szkolenia dla kierowców posiadających prawo jazdy prowadzone są przez instruktorów według specjalnych programów szkoleniowych, które pozwalają podnosić umiejętności w różnych aspektach jazdy samochodem. Dla motoryzowanych chcących podnieść swoje umiejętności w Skoda Auto Szkoła przygotowano cztery podstawowe rodzaje szkoleń: Safe Driving, Eco Driving, Defensive Driving, a także Offroad Driving.

Safe Driving to szkolenie skierowane do wszystkich. Niezbędne abecadło budujące świadomość kierowcy pokazujące, że prawa fizyki są bezwzględne. Każdy kierowca musi wiedzieć, jak przygotować się do jazdy, jak prawidłowo zająć pozycję za kierownicą, jak i kiedy skręcać i efektywnie hamować. Wsiadając do samochodu trzeba wiedzieć, że trudne sytuacje mogą się nam przydarzyć w każdej chwili, a systemy znajdujące się w samochodzie pomogą nam wtedy, gdy będziemy wiedzieli, jak z nich skorzystać.

Offroad Driving to szkolenie dla osób, które poruszają się poza drogami asfaltowymi a do swoich podróży wykorzystują samochody z napędem 4x4. Podczas szkolenia nauczą się bezpiecznie poruszać po drogach leśnych i górskich. Poznają technikę i taktykę planowania i poruszania się po trudnym terenie. Dowiedzą się również, jak korzystać efektywnie z napędu na cztery koła i jakie systemy pomogą im w bezpiecznej jeździe.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane