/  / Jak pogoda wpływa na zakupy kierowców?

Jak pogoda wpływa na zakupy kierowców?

Oponeo.pl|
null
null

Dzięki sprzyjającej pogodzie większość kierowców jest już gotowa do letniego sezonu. Część użytkowników drogi nie zdecydowała się jeszcze na wymianę opon. Statystyki pokazują, że ci, którzy kupili nowe ogumienie, wybrali produkty zgodnie z ubiegłorocznymi trendami.


Wiosna 2013: kwietniowe śniegi i długie kolejki do wulkanizatora
Przez prawie cały marzec i pierwszy tydzień kwietnia 2013 roku padał śnieg lub śnieg z deszczem. Słoneczne dni stanowiły jedynie 25% obu tych miesięcy. Mróz utrzymywał się przez większą część marca, a tylko pięć razy temperatura przekroczyła 7 stopni Celsjusza. Dopiero w połowie kwietnia ubiegłego roku nastąpiło ocieplenie do temperatury powyżej 16 stopni. Wtedy też kierowcy zaczęli lawinowo kupować i wymieniać opony. Spowodowało to, że w serwisach samochodowych tworzyły się długie kolejki chętnych do wymiany ogumienia.

Wiosna 2014: słoneczna pogoda i wymiana opon już w marcu
Tegoroczny sezon przebiega spokojniej. Słoneczne dni pod koniec lutego i na początku marca skusiły klientów do zakupu opon w pierwszym tygodniu tego miesiąca. Słońce świeciło przez 75% marca, a w kwietniu liczba słonecznych dni przewyższa te z przelotnymi opadami deszczu. Średnia dobowa temperatura przekraczająca 7 stopni Celsjusza jest znakiem, że nadszedł czas wymiany opon na letnie. Przez prawie cały marzec temperatura minimalna utrzymywała się powyżej 10, a maksymalna sięgała nawet 21 stopni Celsjusza. Dzięki takiej aurze kierowcy sukcesywnie przez całą wiosnę wymieniają ogumienie. Ci, którzy jeszcze tego nie uczynili, zrobią to prawdopodobnie tuż przed weekendem majowym. Długoterminowa prognoza wskazuje, iż przed nami ciepłe, wiosenne dni bez załamania pogody.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane