/  / Jak nowy Ford, to benzyna czy diesel?

Jak nowy Ford, to benzyna czy diesel?

null
© Ford
null

Jakie upodobania co do wersji silnikowych mają klienci Forda w Europie? Czy lepiej sprzedaje się "benzyna", a może większym wzięciem cieszy się raczej diesel?

Jak wynika z analizy danych sprzedażowych Forda, klienci tej marki na rynku europejskim chętniej wybierają auta z napędem benzynowym. Według danych za miniony rok, wersje benzynowe jako całość stanowią średnio udział na poziomie około 56%.

Uwzględniając powyższe, szczególnie na tym tle wyróżnia się rynek rosyjski, gdzie udział modeli benzynowych w całej sprzedaży Forda stanowi aż 96%. Na kolejnych miejscach rankingu plasuje się natomiast Holandia (87%) oraz Czechy (83%).

Diesel z udziałem 42%
Z kolei największy udział przypadający na samochody z dieslem marka Ford notuje na rynku europejskim w niewielkiej Irlandii – aż 70%. Procentowo duże zainteresowanie widać też w takich krajach jak Turcja oraz Rumunia (po 65%).

"Manuale" królują
Natomiast w podziale na wersje wyposażone w skrzynię ręczną lub automatyczną statystyki Forda wyraźnie wskazują na dużą popularność "manuala". Stanowi on około 83% łącznej sprzedaży marki na rynku europejskim.

W statystykach popularności skrzyń manualnych przodują takie kraje Starego Kontynentu jak zwłaszcza Grecja (97%) oraz Irlandia (96%) i Polska (95%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane