/  / Jaguar XF diesel z napędem AWD

Jaguar XF diesel z napędem AWD

null
© Jaguar
null

Gama luksusowej limuzyny znad Tamizy powiększa się o wersję z silnikiem Diesla 2.0, którą można wyposażyć w napęd na wszystkie koła.

Wiosną bieżącego roku limuzyna Jaguara po raz pierwszy będzie dostępna w wersji z napędem na wszystkie koła oraz czterocylindrowym silnikiem Diesla. Nowa odmiana XF 20d AWD, bo o niej mowa, oferuje pod maską 2-litrową jednostkę z rodziny Ingenium. Da się z niej wycisnąć maksymalnie 180 koni.

Maksymalny moment obrotowy wynosi 430 Nm. Jest on osiągany przy 1750 obr./min., dzięki czemu samochód dynamicznie przyspiesza już w średnim zakresie obrotów.

Dla wersji XF 20d AWD producent deklaruje średnie zużycie paliwa, które w cyklu mieszanym zaczyna się poniżej 5 l/100 km. Sprint do setki trwa około 7,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 221 km/h.Patent z F-Type'a
Napęd AWD firmy Jaguar wykorzystuje system Intelligent Driveline Dynamics. Układ IDD, zastosowany po raz pierwszy w modelu F-Type, zapewnia typowy dla samochodów z napędem na tylną oś charakter i zwinność, lecz może w razie potrzeby precyzyjnie przenieść odpowiednią ilość momentu obrotowego na przednie koła, poprawiając własności jezdne oraz zapewniając dodatkową trakcję.

Dzięki temu samochód zachowuje się pewnie i stabilnie – nawet w trudnych warunkach pogodowych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane