/  / Jaguar XE na Motor Show w Poznaniu

Jaguar XE na Motor Show w Poznaniu

null
© Jaguar
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Jaguar XE – szykowany jako konkurent rynkowy m.in. dla BMW Serii 3 – zaprezentuje się po raz pierwszy przed szeroką publicznością w Polsce z okazji wystawy Motor Show 2015 w Poznaniu.

XE uzupełnia ofertę sedanów Jaguara, plasując się poniżej modeli XF oraz XJ. Co wyróżnia sportową limuzynę znad Tamizy? Z wielu ciekawych elementów konstrukcyjnych można wymienić m.in. to, że nadwozie XE wykonano w ponad 75% z aluminium, oraz to, że mamy tu do czynienia z modelem posiadającym najniższy współczynnik oporu powietrza Cw spośród wszystkich dotychczasowych Jaguarów – zaledwie 0,26.

Mierzący 4,67 m długości Jaguar XE stanie w szranki z takimi modelami o ugruntowanej już pozycji rynkowej jak BMW Serii 3, Audi A4 oraz Mercedes Klasy C.

Wystawa Motor Show 2015 w Poznaniu otwarta będzie dla szerokiej publiczności w dniach 10-12 kwietnia. Jej rozpoczęcie poprzedzi dzień prasowy – 9 kwietnia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane