/  / Jaguar F-Pace i premiera w Polsce 2016

Jaguar F-Pace i premiera w Polsce 2016

null
© Jaguar
null

Pierwszy SUV w historii marki Jaguar wejdzie do sprzedaży w Polsce na początku roku 2016 – zapowiadają dobrze zorientowane źródła.

Nowy Jaguar F-Pace, którego światową premierę zapowiedziano podczas targów IAA 2015 we Frankfurcie, stanie w szranki z takimi modelami jak BMW X3 oraz Porsche Macan. Atutami angielskiego SUV-a będzie m.in. dynamiczna stylistyka oraz lekka konstrukcja nadwozia.

W ramach przygotowań do premiery rynkowej Jaguar F-Pace przechodzi żmudne testy jakościowo-wytrzymałościowe. Auto wzięło np. udział w ostatnim wyścigu Tour de France jako samochód serwisowy jednej ze startujących ekip kolarskich. Jaguara F-Pace testowano też w skrajnie różnych warunkach pogodowych przy temperaturach wahających się od -40 stopni Celsjusza (północna Szwecja) do nawet 50-stopniowych upałów (Dubaj).

Jak podkreśla producent, Jaguarowi F-Pace zaaplikowano jeden z najcięższych programów testowych, jakie kiedykolwiek przeprowadziła firma z Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, po raz pierwszy do testów włączono przejazdy na kamienistych odcinkach górskich.

Według zapowiedzi generalnego importera, sprzedaż Jaguara F-Pace rozpocznie się na rynku polskim w pierwszym kwartale 2016.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane