/  / Iveco Efficiency Pack

Iveco Efficiency Pack

Iveco|
null
© Iveco
null

Iveco wprowadza nowy Efficiency Pack, czyli system służących obniżeniu całkowitych kosztów posiadania i użytkowania pojazdu ponoszonych przez przewoźników w trzech głównych obszarach: zużycie paliwa, koszty serwisu i szersza oferta produktów.

IVECO Efficiency Pack dodatkowo obniżający całkowite koszty posiadania i użytkowania pojazdu  

IVECO wprowadza nowy Efficiency Pack, czyli system służących obniżeniu całkowitych kosztów posiadania i użytkowania pojazdu (TCO) ponoszonych przez przewoźników w trzech głównych obszarach: zużycie paliwa, koszty serwisu i szersza oferta produktów.

Strategia IVECO w zakresie obniżania zużycia paliwa odnosi się do dwóch podstawowych czynników: pojazdu i kierowcy.
Ścieżka wyznaczona przez model EcoStralis, następnie kontynuowana przez Stralis Hi-Way Euro VI, doprowadziła do zmniejszenia zużycia paliwa o 10% paliwa w porównaniu ze Stralisem z 2007 r. (według pomiarów TÜV) – firma IVECO wprowadziła kilka istotnych ulepszeń, dzięki którym zużycie paliwa zmniejszyło się o dalsze 2%.

Należy do nich funkcja Eco-Roll dostępna w egzemplarzach z przekładnią automatyczną, a także udoskonalony system gospodarki cieplnej w silniku oraz zastosowanie innowacyjnego oleju o obniżonej lepkości.

Eco-Roll to funkcja pozwalająca wykorzystać siłę bezwładności przy zjazdach ze wzniesień o łagodnym kącie nachylenia. System ocenia nachylenie drogi i w razie potrzeby „odłącza” zespół napędowy, ustawiając przełożenie neutralne. Przy końcu zbocza system wylicza i wybiera optymalny bieg, umożliwiając dalszą jazdę.

Udoskonalone zarządzanie temperaturą oleju silnikowego, w połączeniu z zastosowaniem nowego syntetycznego oleju  o klasie lepkości SAE 0W-20, umożliwiło zwiększenie efektywności układu napędowego, a tym samym ograniczenie zużycia paliwa.
Rozwiązania te są stosowane we wszystkich wersjach modelu Stralis z silnikami Cursor 11 i 13.

Powyższe udoskonalenia służą poprawie osiągów pojazdu. Wprowadzono jednak również systemy wpływające na styl pracy kierowcy. Umiejętność oszczędnej jazdy to co najmniej równie skuteczny sposób na obniżenie spalania jak rozwiązania techniczne.

System oceny stylu jazdy (DSE) – system z powodzeniem stosowany już w ciągnikach siodłowych Stralis z silnikami Cursor 11 i 13 – jest teraz dostępny również w pojazdach z podwoziem 4x2 i 6x2, a wkrótce trafi również do pojazdów z silnikami Cursor 9.

Firma IVECO opracowała system DSE, aby umożliwić kierowcom doskonalenie stylu jazdy w czasie rzeczywistym. System działa jak w pełni funkcjonalny, a przy tym mało kosztowny, pokładowy instruktor jazdy. Przetwarza on gromadzone dane i przekazuje dwa rodzaje informacji zwrotnej mającej wpłynąć na poprawę stylu jazdy: ocenę faktycznego stylu jazdy wyświetlaną na ekranie w postaci przejrzystej i intuicyjnej grafiki oraz sugestie sposobu ograniczenia zużycia paliwa. System bardzo skutecznie pomaga w oszczędzaniu paliwa – o 5% w przypadku doświadczonych kierowców i nawet do 12% w przypadku kierowców z krótszym stażem.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane