/  / Infiniti zapowiada przełomowy silnik

Infiniti zapowiada przełomowy silnik

null
© Infiniti
null

A dokładniej chodzi o technologię VC-T, czyli pierwszy na świecie gotowy do produkcji seryjnej silnik benzynowy o zmiennym stopniu sprężania.

Czterocylindrowy silnik turbodoładowany VC-T Infiniti to owoc przeszło 20 lat prac projektowych. Mówi Roland Krüger, prezes Infiniti Motor Company: "Technologia VC-T to ogromny skok Infiniti w przyszłość. To kolejny rewolucyjny etap maksymalizacji wydajności silnika o spalaniu wewnętrznym. Ten technologiczny przełom pozwala uzyskać wyczynowe osiągi benzynowego silnika 2.0 turbo przy zachowaniu wysokiej efektywności".

Technologia silnikowa VC-T umożliwia bezstopniowe podnoszenie lub obniżanie denka tłoka dla zmiany górnego, martwego położenia tłoka. W efekcie zmianom ulegają skok tłoka i pojemność skokowa silnika, a stopień sprężania może się płynnie zmieniać w zakresie od 8,1:1 (dla wysokich, wyczynowych osiągów) aż po 14,1:1 (dla maksymalizacji wydajności). System sterowania silnikiem automatycznie dobiera optymalny stopień sprężania do wymagań chwili.

Technologia VC-T zapewnia takie korzyści jak wyraźne obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin oraz znaczącą redukcję hałasu i wibracji. Silnik wyposażony w tę technologię jest też od porównywalnych jednostek lżejszy i mniejszy.

Więcej szczegółów na temat silnika VC-T marka Infiniti zaprezentuje na jesiennym salonie Mondial de l’Automobile w Paryżu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane