/  / Infiniti Q50 szykuje się do europejskiej premiery

Infiniti Q50 szykuje się do europejskiej premiery

Infiniti|
null
© Infiniti
nullnullnull

Nowy sportowy sedan Infiniti Q50 zadebiutuje na marcowym salonie motoryzacyjnym w Genewie. Auto spełnia wszystkie warunki, aby wzbudzić duże zainteresowanie potencjalnych klientów klasy premium w całej Europie.

Model Q50 dla Europy daje początek nowej generacji modeli Infiniti Q między innymi dlatego, że wyposażony jest w pierwszy owoc współpracy z firmą Daimler AG.

Szczegóły techniczne modelu Q50 dla Europy zostaną ogłoszone na specjalnej konferencji prasowej.

"Infiniti Q50 to światowej klasy sportowy sedan, dostępny z różnymi silnikami, który całym sobą deklaruje, że pragnie być poważnym graczem na europejskim rynku premium - podkreśla Bernard Loire, wiceprezes Infiniti na Afrykę, Bliski Wschód i Europę (AMIE).

Genewski debiut modelu będzie jego pierwszą prezentacją poza USA po światowej premierze w Detroit. Q50 to zapowiedź kierunku zmian stylistycznych gamy Infiniti, której nowe modele otrzymują nowe nazewnictwo: limuzyny i coupe z literą Q, zaś crossovery i SUV-y z literą QX.

Stylistyka Q50 nawiązuje zarówno do znanych sportowych sedanów Infiniti, jak również do samochodów koncepcyjnych marki, które na salonach motoryzacyjnych wzbudzały zainteresowanie i znakomicie pomagają w kształtowaniu przyszłości Infiniti.

Wprowadzenie technologii bezpośredniego sterowania adaptacyjnego DAS (Direct Adaptive Steering) sprawia, że Q50 jest pierwszym na świecie samochodem seryjnym z układem kierowniczym dostosowującym się do kierowcy.

Oprócz Q50, Infiniti zaprezentuje w Genewie również LE Concept (pierwszy całkowicie elektryczny samochód firmy), a także bolid trzykrotnego mistrza świata Formuły 1 Sebastiana Vettela już w nowej odsłonie, która odzwierciedla zmianę nazwy zespołu na Infiniti Red Bull Racing.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane