/  / Infiniti Q50 Eau Rouge inspirowane Formułą 1

Infiniti Q50 Eau Rouge inspirowane Formułą 1

INFINITI|
null
© Infiniti
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Infiniti opracowało samochód koncepcyjny inspirowany Formułą 1, a bazujący na sportowym sedanie klasy premium, czyli nowym Infiniti Q50. Projekt ujrzy światło dzienne podczas targów NAIAS 2014 w Detroit.

Prototyp, będący odzwierciedleniem designerskiej wizji Infiniti, to gwarantujący jeszcze wyższe osiągi wariant Q50. Nazwa Q50 Eau Rouge ma przypominać o słynnym zakręcie na torze F1 w Spa-Francorchamps; tym, którego dynamiczne pokonanie wymaga nadzwyczajnej determinacji, odwagi i umiejętności; tym, na którym miały miejsce jedne z najbardziej niezwykłych wyczynów w historii Formuły 1.

Według Infiniti, prototyp Q50 Eau Rouge łączy w sobie technologie znane z samochodu szosowego z ideą modelu sportowego czystej krwi.

Q50 Eau Rouge wyróżnia się aerodynamicznymi elementami i stylizacją, na które wpłynęły współpraca Infiniti z zespołem mistrzów świata konstruktorów Formuły 1, Infiniti Red Bull Racing.

"Osiągi to kluczowa cecha kodu genetycznego Infiniti, a ten samochód wyraża jego pogłębioną interpretację. Q50, tak przecież bogate w technologie, jest idealną bazą dla wersji o ekstremalnie wysokich osiągach, którą urzeczywistniliśmy w postaci Q50 Eau Rouge - podkreśla Alfonso Albaisa, dyrektor stylistyki Infiniti.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane