/  / Infiniti Q30 zaprasza do środka

Infiniti Q30 zaprasza do środka

Japońska marka buduje atmosferę oczekiwania na premierę modelu Infiniti Q30, który pojawi się na wystawie we Frankfurcie. Właśnie ukazały się zdjęcia prezentujące wnętrze tego nowego kompaktu klasy premium.

W ostatecznej wersji produkcyjnej Infiniti Q30 tylko nieznacznie różni się od modeli koncepcyjnych, jakie w ostatnim czasie zaprezentowano na tarach motoryzacyjnych w różnych częściach świata. Projekt powstał dzięki współpracy aliansu Renault-Nissan oraz grupy Daimler AG.

Wnętrze Infiniti Q30 nawiązuje swoim układem do stylistyki zewnętrznej. Jak na samochód klasy premium przystało, w kabinie użyto wysokiej jakości materiałów − takich jak włoska tkanina Dinamica, która używana jest w branży modowowej, a w dotyku przypomina delikatny zamsz. W Infiniti Q30 pokrywa ona słupki oraz dach kokpitu.

Fotele kierowcy i pasażerów zostały tak skonstruowane, aby możliwie jak najlepiej połączyć komfort zasiadania z wymogami dynamicznej jazdy w mieście i poza nim.

"Kunsztowna rzeźba nadwozia i asymetryczna konstrukcja kabiny Q30 nie pozostawiają wątpliwości, że to Infiniti - mówi Roland Krueger, prezes Infiniti. "Wraz z premierą Q30 otwieramy nowy rozdział w naszej historii − wkraczamy w nowy dla Infiniti segment i dobitnie poszerzamy ofertę dla klientów. A to przecież istotna część naszej strategii jako globalnego producenta samochodów premium".

Miejscem oficjalnej premiery Infiniti Q30 będą jesienne targi IAA 2015 we Frankfurcie (17-27 września).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane