/  / Infiniti Q30 – Już w ofercie

CENY | Infiniti Q30 – Już w ofercie

null
© Infiniti
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Pierwszy w historii Infiniti model kompaktowy wchodzi na rynek. Q30 – bo o nim mowa – to przyszły rywal przede wszystkim dla Audi A3 oraz BMW Serii 1. Ceny nowego Infiniti od 99 950 PLN.


W Infiniti Q30 − będącym kompaktowym hatchbackiem segmentu premium − starano się połączyć proporcje typowe dla coupe oraz elementy niczym z SUV-a. Do tego dochodzi jeszcze charakterystyczny dla marki układ grilla oraz wyraźne przetłoczenia biegnące po bokach karoserii. Czas pokaże, jak na tą "kombinację" zareagują sami klienci.

Warto podkreślić, że Infiniti Q30 powstało dzięki międzynarodowej współpracy na linii Renault-Nissan-Daimler AG. "Japończyk" wykorzystuje elementy konstrukcyjne najnowszego Mercedesa Klasy A, oferuje też napęd na przednią oś lub 4x4, czterocylindrowe jednostki napędowe, a także 7-biegowy automat dwusprzęgłowy.

Bez niepotrzebnych hałasów w kabinie
Poza standardowymi materiałami dźwiękochłonnymi niwelującymi niechciany hałas pochodzący z silnika lub z drogi, wysoki komfort akustyczny w kabinie pomaga utrzymać podczas jazdy system aktywnej redukcji hałasu ANC. Dzięki zastosowanej technologii głośniki w drzwiach emitują fale dźwiękowe, które eliminują odgłosy dochodzące choćby z komory silnika.

Akustycy Infiniti zastosowali standardową metodę pomiaru klarowności mowy w przestrzeni (wskaźnik artykulacji AI), aby zmierzyć jakość brzmienia rozmów między osobami podróżującymi w kabinie. Okazało się, że Q30 − przy prędkości 120 km/h − zapewnia o 10% lepszą słyszalność niż wiodące w segmencie modele.

Nawet 211 koni pod maską i obniżone zawieszenie
Oprócz wersji podstawowej Infiniti Q30, dostępne będą dwie inne odmiany − Premium oraz Sport. Elementy charakterystyczne dla Q30 Premium to przednie lampy przeciwmgielne w technologii LED, podgrzewane lusterka boczne w kolorze nadwozia oraz 18-calowe alufelgi.Z kolei na wygląd wersji Q30 Sport składają się m.in. specjalnie stylizowane zderzaki z przodu i z tyłu, utrzymany w czarnej tonacji grill chłodnicy, a także podwójne końcówki wydechu wykonane z ciemnego chromu oraz 19-calowe felgi. Do tego dochodzi jeszcze zawieszenie, które w porównaniu z pozostałymi wersjami znajduje się o 15 mm bliżej jezdni.

W gamie silnikowej na klientów czekać będzie kilka propozycji do wyboru. Dla podstawowej wersji modelowej przewidziano benzyniaki o pojemności 1,6 litra i mocy albo 122, albo 156 KM. Mamy też czterocylindrowe diesle: 1,5-litrowy o mocy 109 KM lub 2,2-litrowiec rozwijający do 170 koni.

Dla wersji Premium i Sport dostępny będzie ponadto czterocylindrowy silnik benzynowy 2.0 o mocy 211 KM.

Pierwsze ceny w Polsce
Generalny importer właśnie ogłosił pierwsze ceny na kompaktowe Infiniti Q30. W wersji bazowej z benzyniakiem 1.6 o mocy 122 koni samochód kosztuje od 99 950 złotych. Z kolei "japończyk" oferujący pod maską diesla 1.5 109 KM jest do wzięcia za co najmniej 107 850 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:
CENNIK INFINITI Q30

Z okazji premiery rynkowej przygotowano ponadto bogato wyposażoną wersję Q30 City Black Edition – z cenami zaczynającymi się od 130 125 złotych.

Infiniti Q30 to nie tylko pierwszy kompakt w dotychczasowej historii Infiniti, ale także pierwszy model tej marki wytwarzany w Europie (fabryka w Wielkiej Brytanii).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane