/  / Infiniti atakuje nowy segment

Infiniti atakuje nowy segment

null
© Infiniti
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Na razie to jeszcze koncept, ale już niedługo Infiniti QX30 wjedzie do salonów. Premiera rynkowa QX30 może nastąpić już na początku przyszłego roku.

Auto marki japońskiej, produkowane w Wielkiej Brytanii, wykorzystujące elementy konstrukcyjne oraz jednostki napędowe od Mercedesa oraz koncernu Renault-Nissan – tak można najkrócej przedstawić model Infiniti QX30, który w ostatecznej wersji produkcyjnej zadebiutować ma na rynku europejskim w roku 2016.

Z okazji trwającej wystawy Genewa 2015 (PATRZ TUTAJ) szerokiej publiczności model Infiniti QX30 prezentuje się w wersji koncepcyjnej, ale żadną tajemnicą nie jest fakt, że auto doczeka się wersji produkcyjnej. Ten kompaktowy crossover mierzy 4430 mm długości z prześwitem wynoszącym 192 mm.

Wraz z modelem Infiniti QX30 japońska marka powalczy o względy klientów europejskich w segmencie kompaktowych crossoverów. Łatwo na pewno nie będzie – tym bardziej, że auto będzie musiało stawić też czoła groźnemu konkurentowi koncernowemu w postaci Mercedesa GLA. Czas pokaże, na ile Infiniti QX30 trafi w gusta Europejczyków.


Dodajmy, że QX30 to nie jedyny model kompaktowy, jaki już niedługo wzmocni ofertę Infiniti. Otóż jeszcze w tym roku kalendarzowym do salonów sprzedaży w Europie – a więc również i w Polsce – wjedzie hatchback Infiniti Q30.

Według wiarygodnych źródeł, Inifniti Q30 zaprezentuje się w ostatecznej wersji produkcyjnej podczas jesiennej wystawy Frankfurt 2015.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane