/  / Ile za nowiutkie Volvo V90?

Ile za nowiutkie Volvo V90?

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Szwedzka marka dopiero co pokazała premierowo swoje flagowe kombi. Czy już wiadomo, ile nowe Volvo V90 będzie kosztować w Polsce?

V90 to trzeci z kolei model Volvo, który bazuje na modularnej platformie podwoziowej SPA – obok siostrzanych XC90 oraz S90. Wybór tej architektury pozwala na wykorzystanie nieosiągalnych wcześniej możliwości w zakresie projektowania samochodu zarówno od strony nadwozia, jak i samego wyposażenia.

Pod względem stylistyki nowe kombi ze Skandynawii mniej więcej do słupka "B" odpowiada linii wcześniej zaprezentowanej wersji S90, natomiast tył zdominował przedział ładunkowy, który wizualnie sugeruje dużą pojemność. Dotychczas Volvo nie podało jeszcze dokładnych danych na temat rozmiarów "kufra" V90. Pamiętajmy jednak, że poprzednik tego samochodu – czyli V70 – pod tym akurat względem należał do najbardziej pakownych samochodów osobowych na rynku.Przymiarki cenowe
Ile będzie kosztować Volvo V90? Oficjalnego cennika jeszcze nie opublikowano. Dodajmy jednak, że bazowa wersja wspomnianego wyżej Volvo S90 została na polskim rynku wyceniona od 171 600 złotych (D3 2.0 150 KM). W przypadku "benzyny" najtańsza odmiana S90 kosztuje natomiast od 218 900 złotych (T5 2.0 254 KM).

Według docierających do nas sygnałów, Volvo V90 będzie droższe od limuzyny o niecałe 10 000 złotych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane