/  / Ile naprawdę ma bagażnik Twojego auta?

Ile naprawdę ma bagażnik Twojego auta?

null
© Mazda
null

Pojemność bagażnika dla wielu klientów jest jednym z kryteriów mających bezpośredni wpływ na wybór danego modelu samochodu spośród kilku branych pod uwagę. Co jednak, kiedy dane podawane w katalogu nijak mają się do rzeczywistości?

W najnowszym wydaniu tygodnika "Motor" przygotowano ciekawe zestawienie aż 115 popularnych modeli z 5 różnych segmentów rynkowych na podstawie rzeczywistej pojemności bagażnika. W teście pomiarowym – przeprowadzonym samodzielnie przez dziennikarzy redakcji – chodziło o sprawdzenie, czy dane deklarowane przez danego producenta pokrywają się ze stanem faktycznym.

Przestawiona na zdjęciu Mazda CX-5 w teście pomiarowym objętości bagażnika według Motoru nie wypada źle – wynik na poziomie 453 litrów jest "tylko" o około 10% gorszy od tego, co deklaruje producent (505 litrów).

"Średnio dla wszystkich sprawdzonych aut różnica między rzeczywistą a katalogową objętością bagażnika wyniosła aż 17% - czytamy w podsumowaniu testu. "Trudno w takiej sytuacji mówić o błędach pomiarowych – bardziej wygląda to na zaplanowane działanie koncernów motoryzacyjnych".

Więcej informacji znaleźć można w aktualnym wydaniu tygodnika MOTOR (6/2015).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane