/  / Ile będzie kosztować nowa Skoda Citigo?

Ile będzie kosztować nowa Skoda Citigo?

SAMAR.PL|
null
© Skoda
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Opublikowane w tym tygodniu oficjalne informacje na temat planowanej premiery modelu Skoda Citigo wzbudziły w mediach motoryzacyjnych duże zainteresowanie. Samochód będzie wytwarzany na Słowacji obok siostrzanych aut marki Volkswagen i SEAT, poczynając od października. W planach jest wprowadzenie kolejnych wersji.

W kilka dni po oficjalnym zakończeniu międzynarodowego salonu motoryzacyjnego IAA Frankfurt 2011 firma Skoda Auto nieoczekiwanie przedstawiła pierwsze zdjęcia będące zapowiedzią pojawienia się nowego modelu w gamie, którym jest miejskie Citigo. Na rodzimym rynku czeskim samochód zadebiutuje jeszcze w tym roku, natomiast w pozostałych krajach Europy pojawi się na początku lata 2012.

Nowa Skoda Citigo pierwsze zdjęcia

Jak powiedział prezes zarządu Winfried Vahland, Citigo stanowić ma jeden z filarów strategii rozwoju Skoda Auto. Dodajmy, że czeska spółka ma bardzo ambitne plany eskapnsji. Zakłada się między innymi, że do 2018 roku nastąpi co najmniej podwojenie wolumenu sprzedaży do poziomu około 1,5 mln egzemplarzy. W najbliższych latach, średnio co pół roku będzie prezentowany przez Skoda Auto nowy samochód.

W przyszłym roku Skoda wprowadzić ma odmianę Citigo w wersji pięciodrziowej.

Na razie cena modelu Skoda Citigo na polskim rynku pozostaje tajemnicą. Można jednak zakładać, że auto w podstawowej wersji powinno być o kilka tysięcy złotych tańsze niż najmniejsza do tej pory w gamie Fabia.

Volkswagen up!: Najważniejszy debiut dla marki w ostatnich latach

Skoda Citigo, podobnie jak zaprezentowany już kilka tygodni temu siostrzany model Volkswagen up!, powstały w ramach programu New Small Family. To drugie auto jest już dostępne dla klientów na rynku niemieckim w cenie od 9 850 EUR za podstawową wersję take up! Według wiarygodnych źródeł, Skoda Citigo może kosztować w okolicach 9 000 EUR.

Co ciekawe, swój własny model w wersji trzydrzwiowej z gamy New Small Family oferować będzie również siostrzana marka SEAT z Hiszpanii, jednak na razie nie opublikowano jeszcze żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane