/  / Hyundai Tucson rozbity w USA

Hyundai Tucson rozbity w USA

null
© Hyundai
null

Testy zderzeniowe agencji IIHS należą do najtrudniejszych w całej moto-branży. Słabe wyniki amerykańskich badań bezpieczeństwa na niejednego producenta podziałały jak zimny prysznic.

Wśród modeli ocenionych pod względem bezpieczeństwa przez amerykański instytut IIHS znalazł się nowy Hyundai Tucson 2016. Czy koreański SUV przeszedł testy zderzeniowe w USA z dobrym wynikiem końcowym?

IIHS ocenia parametry bezpieczeństwa pasażerów jadących autem, biorąc pod uwagę wyniki z pięciu testów. W czterech próbach przeprowadzonych w warunkach laboratoryjnych (dachowanie, uderzenie w bok oraz w tył pojazdu, jak również uderzenie czołowe) dany model musi uzyskać ocenę "dobrą", natomiast w przypadku uderzenia tylko niewielką częścią przodu pojazdu – ocenę "dobrą" lub "zadowalającą" (PATRZ VIDEO).We wszystkich pięciu próbach zderzeniowych nowy Hyundai Tucson uzyskał ocenę "dobrą".

Najwyższa ocena Top Safety Pick+
Dodatkowym czynnikiem branym pod uwagę przy amerykańskich testach jest obecność na pokładzie systemu automatycznego zapobiegania kolizji przednią częścią auta. W tym wypadku przyznana przez IIHS ocena musi być "wysoka" (Advanced) lub "wybitna" (Superior).

Hyundai Tucson 2016 – po raz pierwszy w historii tego modelu na rynku amerykańskim – uzyskał najwyższe wyróżnienie Top Safety Pick+. Taką samą ocenę IIHS wystawił zresztą i drugiemu modelowi koreańskiej marki, którym okazał się średniej wielkości sedan Hyundai Sonata 2016.

I w przypadku Tucsona, i Sonaty bez zarzutu zadziałał pokładowy system automatycznego hamowania. Obu modelom IIHS wystawił w tym zakresie ocenę "Superior".

Czekamy na testy Euro NCAP
Na rynku europejskim Hyundai Tucson to nowy model, który zadebiutował w salonach jako następca dla Hyundaia ix35. Jak na razie, Tucson nie był jeszcze oceniany według standardów organizacji Euro NCAP. Ale lada dzień będzie...


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane