/  / Hyundai Tucson powraca

Hyundai Tucson powraca

null
© Hyundai
null

Od pewnego czasu krążyła informacja, że w roku 2015 koreańska marka zaprezentuje nowe wcielenie swojego kompaktowego SUV-a. Nikt spoza koncernu chyba się nie spodziewał, że przy okazji tej premiery reaktywowana zostanie w Europie nazwa "Tucson".

W tym tygodniu ukazał się pierwszy oficjalny szkic będący zapowiedzią genewskiej premiery nowego modelu marki Hyundai w segmencie kompaktowych SUV-ów. Przy okazji okazało się, że samochód ten – opracowany jako następca dla dobrze przyjętego na rynku europejskim modelu ix35 – nosić będzie oznaczenie "Tucson".

Poprzednikiem ix35, który zadebiutował w europejskich salonach w roku 2010, był Hyundai Tucson. I to właśnie do tej nazwy wraca teraz marka przy okazji premiery swojego kompaktowego SUV-a po zmianach generacyjnych. Jaki jest powód tej decyzji? Najwyraźniej firmie chodzi o ujednolicenie nazw modelowych w kluczowym segmencie SUV (Tucson, Santa Fe) – szczególnie w kontekście tego, że to jest model o zasięgu globalnym.

Po obejrzeniu wspomnianego szkicu można spodziewać się, że nowy Hyundai Tucson będzie wyróżniał się m.in. mocniej zaakcentowanym kształtem sześciokątnego grilla oraz masywniejszą sylwetką nadwozia z wyraźnymi przetłoczeniami.

Dla koreańskiej marki wspomniany wcześniej Hyundai ix35 był w Polsce drugim w kolejności najchętniej kupowanym modelem ubiegłego roku (ponad 4 400 rejestracji). Pod względem popularności SUV-a wyprzedził w obozie Hyundaia tylko kompaktowy i30 i to tylko o przysłowiowy włos.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane