/  / Hyundai: Mały SUV nazywa się...

Hyundai: Mały SUV nazywa się...

null
© Hyundai
null

Koreańska marka zapowiada premierę nowego modelu SUV w gamie. Auto nazywa się Hyundai Creta – pozycjonowane w segmencie miejskich SUV-ów.

Hyundai publikuje pierwszy szkic będący zapowiedzią nowego SUV-a, dla którego wybrano nazwę Creta. Oficjalnych informacji na temat tego projektu jest na razie niewiele. Hyundai Creta to auto sub-kompaktowe o dynamicznej sylwetce nadwozia, któremu jednocześnie starano się nadać wrażenie masywności i pewnego trzymania się drogi.

Creta nawiązuje stylistycznie do innego, kompaktowego SUV-a, który już niedługo zadebiutuje w europejskich salonach (premiera w Polsce – wrzesień 2015). Mowa oczywiście o nowym Hyundaiu Tucson, przygotowanym jako następca dla ix35.

Oprócz samego designu oba nowe modele Hyundaia łączy coś jeszcze. To nazwa, w której zamiast połączenia liter "ix" oraz dwóch cyfr według przyporządkowania do danego segmentu rynkowego (np. ix25 – co byłoby logicznym posunięciem z punktu widzenia nomenklatury, jaką na rynku europejskim stosuje Hyundai) zdecydowano się wybrać słowo funkcjonujące jednocześnie jako nazwa geograficzna. Podobnie rzecz się ma w przypadku wspomnianego wyżej Hyundaia Tucson czy jeszcze większego Hyundaia Santa Fe.

Wybór nazwy "Creta" może jednocześnie sugerować, że nowy SUV marki Hyundai powstał w zamyśle jako model o zasięgu globalnym.

Z wiarygodnych źródeł wiadomo już, że Hyundai Creta zadebiutuje najpierw na rynku w Indiach – w drugiej połowie bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane