/  / Hyundai ma apetyt na znacznie więcej

Hyundai ma apetyt na znacznie więcej

Spółka|
null
© Hyundai
nullnullnullnull

Na kluczowym dla marki Hyundai w Europie rynku niemieckim wolumen rejestracji w lipcu wyniósł 6 350 egzemplarzy, co daje wzrost o prawie 6%. Spółka liczy na sukces komercyjny kolejnych nowości takich jak np. i40 kombi, który zdobył właśnie pięć gwiazdek w testach Euro NCAP.

Na kluczowym dla marki Hyundai w Europie rynku niemieckim wolumen rejestracji w lipcu wyniósł 6 350 egzemplarzy, co daje udział na poziomie 2,43%.

Licząc od początku bieżącego roku, sprzedaż przekroczyła już poziom 51 300 sztuk (+22,4%). Dzięki temu udział rynkowy przypadający na markę Hyundai osiągnął dokładnie 2,73%.

Najchętniej kupowane modele marki Hyundai to kolejno gama kompaktowego i30 (21 300 sztuk), miejski i10 (8 000 sztuk) oraz kompaktowy SUV sygnowany jako ix35 (7 900 sztuk).

Hyundai zajmuje aktualnie piąte miejsce w rankingu największych importerów na rynku niemieckim, który w okresie od stycznia do lipca osiągnął wzrost rzędu 10,4% do około ponad 1,88 mln egzemplarzy. Dodajmy, że we wrześniu przypada 20-lecie działalności oficjalnego importera marki Hyundai w Niemczech.

Już podczas najbliższych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie poznamy model i30 po zmianach generacyjnych.

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach i na forum dyskusyjnym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane